Przenośniki taśmowe – zobrazowanie agregatu.

Przenośnik taśmowy to urządzenie transportowe o charakterze ciągłym.
Dzięki sporej różnorodności i szerokiej gamie taśm transportowych można je wykorzystywać do różnych produktów. Zazwyczaj używane są do transportowania produktów sypkich albo drobnych. Przenośniki taśmowe znajdują szerokie zastosowanie w niemal wszystkich branżach przemysłu. Wykorzystywane są w hurtowniach, składowiskach, kopalniach kruszywa, polach budów albo liniach produkcyjnych.

Przenośnik taśmowy

Źródło: http://www.sxc.hu
Istnieje dużo konstrukcji transporterów taśmowych. Prawie wszystkie zasilane są motorami elektrycznymi. Najczęściej spotykany jest przenośnik, składający się z taśmy transportowej (przenośnikowej), zespolonej w pętlę podpartej na rulonach zwanych krążnikami, napędzany za pomocą jednego lub wielu bębnów napędowych.

Czy stosujesz przenośniki taśmowe

Taśma jest napinana za pomocą mniej albo bardziej skomplikowanych motorów naprężających (wkręt rzymski, naprężacze sprężynowe, nadążne, grawitacyjne, hydrauliczne albo pneumatyczne). Przy ładunku materiałów, mogących oblepiać taśmę (szlam, stłuczka ze szkła, cukier), montowane są z reguły też maszyny czyszczące (szczoty, noże, skrobaki). Taśma w przenośniku taśmowym wykonana jest z reguły z gumy, silikonu, naciągającego tworzywa sztucznego, a nawet bawełny, umacniana stalowym drutem.

Istnieją także przenośniki zasilane linami bądź łańcuchami, przenośniki z taśmą wyposażoną w poprzeczki ułatwiające przesył towarów pod dużymi kątami, czy przenośniki z taśmą, która przykrywa nosiwo. W długich przenośnikach taśma powrotna może być odwracana.

Wejdź na ten link i zobacz tam uwagi o nas (http://www.tlumaczprzysieglypoznan.pl/tlumaczenia-uwierzytelnione/). Jeśli wynikną jakiekolwiek pytania, to z przyjemnością Ci na wszystkie odpiszemy.

Kolejnym rozwiązaniem jest konstrukcja z taśmą rolowana w rurę w środkowej części drogi przenośnika – za sprawą tego, produkt transportowany, jest ochraniany przed czynnikami zewnętrznymi, a droga przenośnika może przebiegać po łukach.

Przenośniki taśmowe mogą być wyposażane na przykład wagi (mierniki przepływu) przenoszonego materiału czy wykrywacze metali. Pracę przenośnika zabezpieczają sygnalizatory zerwania taśmy, przeciążenia, czujniki temperatury, zbiegania taśmy itp. Przenośniki taśmowe lub łańcuchy następujących po sobie takich przenośników mogą przesyłać towary na kilometrowe odległości.

Zobacz też depaletyzatory
Stosowane są wszędzie tam, gdzie transport kołowy jest utrudniony lub mniej ekonomiczny, jak także do przenoszenia materiałów z miejsca niższego na wyższe. W kopalniach pod ziemią przenośniki taśmowe po wyposażeniu w aparaty zabezpieczające i sygnalizacyjne, mogą służyć do transportu pracowników ( z reguły w pozycji klęczącej). W kopalniach odkrywkowych wykorzystuje się przenośniki, których położenie jest zmieniane w trakcie przesuwania frontu robót za pomocą tak zwanych mostów skarpowych. Co powinieneś jeszcze wiedzieć?