Rozliczenie z Urzędem Skarbowym w 2016

Polska jest krajem, który biurokracją stoi. Nieistotne, czy chodzi o milionera, czy mówimy o przeciętnym Nowaku każdy ma zobowiązania wobec kraju, które wiążą się z wypełnianiem wielu dokumentów. Do takich należy też rozliczanie się ze Skarbówką.

W zbliżającym się 2016 roku czeka nas kolejne rozliczenie – pity 2016. W nowym roku ma być nam jeszcze prościej. Ma powstać online platforma platforma zakupowa b2b podatkowa, na której będziemy mogli dostać odpowiedzi na każde z nurtujących nas pytań i dodatkowo wciąż istnieje opcję rozliczenia się elektronicznego z tak zwaną Skarbówką. W internecie udostępnione są również proste programy – przeczytaj. A dobrze byłoby pomyśleć o elektronicznym złożeniu zeznania podatkowego, bo to oszczędność naszego czasu jak i pozwalamy pozwalamy na oszczędzenie czasu urzędników.

Pity na 2016 rok

dokumenty na biurku

Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy zbliża się termin rozliczeń ze Skarbówką zaczynamy się zastanawiać, czy przypadkiem nie pozmieniało się coś w prawie podatkowym i czy musimy o czymś wiedzieć. Jeżeli nie chcielibyśmy, żeby pity 2016 spędzały nam sen z powiek najsensowniej wybrać się do Urzędu Skarbowego i wszystkiego się dowiedzieć. Dzięki temu, jeśli przyniesiemy wszystkie potrzebne dokumenty będziemy mogli razem z pracownikiem w Urzędzie Skarbowym od razu uzupełnić nasze zeznanie podatkowe.

Osoby, które pierwszy raz w ogóle muszą uzupełnić zeznanie podatkowe mają często wiele obaw. Jednak prawda jest taka, że do każdego PIT-u można wziąć książeczkę, z instrukcją krok po kroku jak wszystko rozliczać. Warto spróbować samemu to ogarnąć zamiast się denerwować. Bo wiele osób idzie na łatwiznę i daje wszystko księgowej, bo nie chce dostać kar za pomyłki. Jednak na początku dostaniemy upomnienie i możliwość korekty. Nikt od razu nie będzie nas karał jakimiś finansowymi obciążeniami. Każdy może się pomylić, ale jeżeli się postaramy przy wypełnianiu deklaracji podatkowej to na sto procent nam się uda. A jeszcze skuteczniejszym rozwiązaniem, niż wizyta w urzędzie, będzie odpowiednia aplikacja internetowa ().