Które elementy do samochodu warto nabyć nowe, a które używane?

Czasami ceny nowych części zamiennych potrafią przyprawić o zawrót głowy. Nic więc dziwnego, iż szukamy oszczędności. Ale czy w każdej sytuacji możemy sobie na pozwolić na „cięcie kosztów”? Kiedy warto nabyć element nowy, a kiedy kupić tańszą część zamienną?

części samochodowe

Autor: Don Graham
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy mówimy o uszkodzeniach karoserii z czystym sumieniem możemy wykorzystać części – (części linde) używane. Wymiana drzwi czy błotnika na element z drugiej ręki, w dobrym stanie jest lepszym pomysłem niż np. montaż taniego zamiennika. Ich zastosowanie nie naraża nas na niebezpieczeństwo, dlatego łatwo nam wizualnie ocenić stan takich elementów. Wybór nieużywanych części zamiennych jest natomiast wskazany, jeśli chodzi o części elektroniczne, odpowiadające za nasze bezpieczeństwo. Liczniki, pompy, komputery sterujące poduszkami powietrznymi muszą być fabrycznie nowe.

Dzięki temu mamy gwarancję co do tego, że część jest w pełni sprawna. Sklepy, które profesjonalnie zajmują się sprowadzaniem części samochodowych znajdziemy w internecie. Nierzadko są to oferty nowych, oryginalnych części sprzedawanych przez autoryzowane serwisy, ale w niższych cenach niż w sklepach stacjonarnych. Firmy gwarantują nam najwyższej jakości usługi. Sprawdź: kliknij.

Zawsze też możemy sprawdzić czy e-sklep istnieje w rzeczywistości. Żadna szanująca się firma nie pozwoli sobie na niepochlebne komentarze na forach internetowych – zadowolenie klienta to dla sprawa pierwszorzędna. Niebezpieczeństwo, że padniemy ofiarą oszustów jest nikłe. Korzystanie ze sprawdzonych sklepów internetowych daje nam gwarancję, że kupione części (wypatrz promocje) są sprawne i ich pochodzenie jest zgodne z prawem.

Sklep z elektroniką

Autor: Danny Choo
Źródło: http://www.flickr.com

Czasami możemy się spotkać z ogłoszeniami internetowymi, w których osoby prywatne oferują w sprzedaży części elektroniczne. Trzeba mimo wszystko liczyć się z tym, że korzystanie z podobnych usług może okazać się niepoważnym przedsięwzięciem. Ponieważ nie wiemy czy, nabyte przez nas części nie posiadają wad oraz nie pochodzą z kradzieży. Jeżeli jednak mamy pewność, że części pochodzą z legalnego źródła, musimy szczególnie wnikliwie ocenić ich stan, model i numer katalogowy.