Co ciekawego i wartego zwiedzenia warto zobaczyć w stolicy Małopolski?

Kraków to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Do tej dawnej stolicy królów w każdym sezonie przylatuje i przyjeżdża parę milionów turystów. Przyciągają ich zarówno przepiękne zabytkowe miejsca, ale także życie kulturalne tego niezwykłego miasta. A w Krakowie jest co zwiedzać, o czym każdy kto kiedyś go już zwiedzał miał okazję się przekonać.

Kraków
Tak naprawdę dokładne zwiedzenie Krakowa, wraz ze wszystkimi jego zakamarkami i zakątkami, do których nie docierają tłumy turystów, wymaga co najmniej tygodnia – czytaj więcej. Lecz większość zwiedzających spędza w tym mieście jeden dzień, chętnie wybierane stały się właśnie takie wycieczki po Krakowie, podczas których ogląda wszystkie najbardziej popularne zabytki, dostaje się dwie godziny na zakup pamiątek i po południu wsiada w autokar wiozący grupę turystów do domu.

Sporo odwiedzających zostaje na nieco dłużej, dla nich Kraków proponuje bogatą propozycję noclegów i kwater.

Czy uzupełniające wiadomości dotyczące poruszanej tutaj sprawy będą dla Ciebie użyteczne? Jeżeli tak, kliknij ten odnośnik – to wiarygodne informacje.

Do wyboru są więc pięciogwiazdkowe hotele, jak również niedrogie łóżka w prywatnych pokojach i hostelach.

W czasie oglądania Krakowa kilka miejsc powinno być niezbędnych na trasie wszystkich wycieczek zarówno z przewodnikiem, jak i bez.

Nie czekaj dłużej – zweryfikuj propozycję (https://dommuzykaseniora.pl/), jaką dla naszych klientów wymyśliliśmy. Uwzględniliśmy wszystkie potrzeby naszych konsumentów!

Miejscem przepięknym i jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest Zamek Wawelski, ze słynną grotą w jakiej jak mówią legendy mieszkał straszny smok. Samo zwiedzanie Katedry Wawelskie, zamku i Jamy Smoka może zająć kilka godzin, a niewiele dalej leży kolejne niezwykłe miejsce, czyli Krakowski Rynek. Sukiennice, Kościół Mariacki czy Barbakan to tylko niektóre z miejsc, w których warto się chociaż na moment zatrzymać. Lecz poza tymi najchętniej oglądanymi w starej części Krakowa znajduje się mnóstwo innych interesujących zabytków i miejsc wartych odwiedzenia. Jeśli jakaś wycieczka będzie chciała poznać to Kraków dokładniej, zobaczyć zakątki, do których nie docierają tłumy, to bardzo się przydadzą przewodnicy po Krakowie, którzy dostosują plan zwiedzania do potrzeb każdego. Można z czegoś takiego skorzystać, ponieważ z pewnością można się będzie znacznie więcej dowiedzieć, niż przy samodzielnym zwiedzaniu.