W jaki sposób można ochronić lakier samochodowy? Jaki sposób wydaje się najlepszy?

W jaki sposób można ochronić lakier naszego pojazdu bez konieczności rozbierania go na części? Najłatwiejszy sposób to oklejenie go folią ochronną bezbarwną albo kolorową. Czy taka metamorfoza się opłaca?

samochód - lambo

Źródło: http://www.flickr.com
Oklejanie pojazdów to żadna nowość, ponieważ od dawna coś takiego robi wiele firm, by nanieść logo albo też zespoły rajdowe, by nadać konkretnemu pojazdowi dozę unikalności. Coraz częściej jednakże spotkać można cywilne samochody w nietypowych barwach, a powodów jest tak naprawdę parę. Może to być zwyczajnie chęć zmienienia koloru nadwozia, dodanie oryginalności, lecz również ochrona lakieru czy zamaskowanie niedoskonałości.

W takich i innych sytuacjach folia do oklejania samochodu sprawdzi się doskonale. Technika oklejania jest coraz bardziej popularna, bo obecnie folie są bardzo trwałe. Mogą wytrzymać nawet około dziesięciu lat. Zabezpieczają seryjny lakier przed różnego rodzaju kamykami, asfaltem, solą albo (sprawdź serwis) też gałęziami. Jeśli przestanie nam się podobać folia do oklejania auta, to w każdej chwili można się jej pozbyć – Porównaj szczegóły na stronie. Porównując do lakierowania cena jest dosyć podobna albo nawet niższa, oczywiście zależy to od gabarytu pojazdu i dobranej folii. Wymagany czas na taki zabieg jest z pewnością krótszy. Co jednak trzeba wiedzieć koniecznie w tym temacie? Po pierwsze samochód przed oklejeniem powinniśmy w odpowiedni sposób przygotować. Najlepsze umycie to pierwsza rzecz. Następnie całość nadwozia musimy odtłuścić, jedynie w takim wypadku będziemy mieli pewność, że klej rzeczywiście złapie się powierzchni samochodu, a nie resztek po szamponie czy kurzu.

folia do oklejania samochodów

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com
W następnej kolejności istotny jest rodzaj folii. Dobrze jest używać produkty, jakie są przeznaczone dla aut, które są odporne na spadek temperatury na dworze, upał, zaś w czasie odklejania nie odejdą z warstwą lakieru. Najbardziej podstawowy typ to mocna folia przeznaczona do płaskich nawierzchni. Nie jest zbyt dobra do wypełnienia głębokich przetoczeń, przykładowo pod klamką. Do zalet z pewnością trzeba zaliczyć niskie jej koszty oraz odporność na uszkodzenia, właśnie przez wzgląd na jej grubość. Takie artykuły z łatwością możemy nabyć w różnych sklepach, w jakich są inne akcesoria do samochodu, jak chlapacze uniwersalne.