Tuning, kontra Chiptuning – czyli, podkręcenie samochodu na zewnątrz i od wewnątrz

Każdy pragnie, aby jego samochód wspaniale się sprawował oraz był miły dla oka. Wewnątrz naszego felietonie opowiemy Tobie, jak tego dokonać za pomocą dwójki metod – Tuningowi, a więc podrasowaniu zewnętrznemu, oraz Chiptuningowi – a więc podrasowaniu od wewnątrz!

Nasz artykuł rozpoczniemy od tuningu, łapiąc na tapetę Opla Corsę typu B . Corsa B tuning, to w szczególności zamiana oraz unowocześnienie takich cząstek samochodu, jak chociażby: alufelgi, części fabryczne (to najbardziej często zamienia się jako podstawę), hamulce, oświetlenie, stylizację ogólną, wydechy, zegary, oraz jeszcze kilka innego rodzaju rzeczy, rodzaju naklejki, czy gadżety Tuningowe, rodzaju: flaga samochodowa, folia na lampy, lakier (zabezpieczenie lakieru samochodowego) do pomalowania silnika, listki LED, listwy chromowane na autko oraz tak w dalszym ciągu. Warto również wspomnieć o fakcie, iż istnieje także możliwość podkręcenie Mocy naszego własnego auta, oraz w tym momencie wchodzimy w rozdział chiptuningu.
busy

Autor: Sarah Stierch
Źródło: http://www.flickr.com

Zwiększenie elektroniczne mocy silnika, przezywane właśnie „chiptuning”, to radość i zwiększone bezpieczeństwo na drodze w pojedynczej rzeczy. Samochód poddany Chip tuningowi, jest szybszy, bardziej sprawny i spala mniej paliwa. Na jakiej rzeczy jednak ten konkretny Chiptuning warsztat tuningowy wrocław polega? Już objaśniamy! na temat chiptuningu Zadaniem chiptuningu bywa wykorzystanie rezerw naszego własnego auta, jakie zostawił w nim wytwórca. Bywa to możliwe nawet w wypadki, kiedy nie posiadają one (auta) turbiny.

Jest to możliwe za sprawą tak przezywanego „sterownika silnika”, który odpowiada za robotę silnika. Chiptuning jest więc idealny dla osób, którzy dbają o autka – sprawia to, iż mają możliwość osiągnąć wyższe obroty, wykorzystując całkowity potencjał własnego samochodziku!