Posiadasz pomysł na własny biznes? Staraj się o dofinansowanie

Liczba samochodów rośnie z roku na rok. Wciąż wymieniamy je na nowo, a według przepisów prawa, stare egzemplarze muszą być utylizowane we właściwy sposób. Auto szrot połączony ze stacją demontażu to idealny pomysł na dobry biznes. Co więcej, Unia Europejska zmienia przepisy i upraszcza biurokrację, aby umożliwić rządom wspomaganie przyszłych przedsiębiorców.

samochód

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Fundusze unijne na rozwój firm to oferta dla osób, które uważają, że są gotowe by powołać do życia działalność gospodarczą lub zadbać o rozwój już istniejącego biznesu, lecz nie posiadają wystarczająco dużo własnych środków. Dzięki wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele sprawniej jest urzeczywistnić przedsiębiorcom pomysł na własny biznes, jakim jest kasacja pojazdów Wrocław. Tutaj pełna oferta: (Tutaj)

Zanim więc zaczniemy liczyć zyski ze złomowanie aut, musimy nieco środków przeznaczyć. Priorytetem będzie kupno właściwego sprzętu, potrzebnego do rozmontowania aut, ich transportowania oraz odzyskiwania części, które będziemy sprzedawać. Poza tym zainwestować będziemy musieli także w działkę poza granicami miasta, gdzie będziemy prowadzić skup (szczegóły tutaj skup złotych monet wrocław) samochodów oraz szykować części do dalszego transportu.

Pewny skup aut powinien być prowadzony całkowicie legalnie, z tego względu wymagane będą inwestycje w pozwolenia. Kiedy dopełnimy wymaganych formalności, czeka nas jedynie przyjęcie kadry. Najlepszym wyborem będą osoby, które zatrudnione były wcześniej w warsztacie samochodowym

samochód

Autor: TATA
Źródło: Marubeni Motors Poland

przez co orientują się, jak zdemontować części samochodowe szybko i sprawnie.

Jak da się zauważyć, założenie stacji demontażu pojazdów nie jest łatwe. Wiedzmy też, że pomyślna decyzja odnośnie dotacji nie upoważnia nas do zaniechania wypełniania obowiązków wymaganych przez instytucję dofinansowującą. Główny, to obowiązek utrzymania firmy przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, pod rygorem obowiązku dokonania zwrotu otrzymanych środków wraz z odsetkami. Mimo wielu obaw i odpowiedzialności z jaką wiąże się prowadzenie skupu aut spora liczba osób decyduje się na ten krok z przekonaniem o jego powodzeniu. Tutaj zobaczysz więcej.