Kiedy inwestycja w promocje zewnętrzą jest opłacalna?

Reklama zewnętrzna skupia się na wizualnym przekazie treści. Z założenia ma zagwarantować wysoką częstotliwość kontaktów z reklamą, by jednak była skuteczna potrzebne są odpowiednie symbole oraz precyzyjne komunikaty, ale też ogromne znaczenie ma odpowiedni dobór rodzaju reklamy outdoorowej.

Prezentujemy dwa modele, które ułatwią promocję marki – telebimy przy drogach oraz reklama na pojazdach.

reklama na telebimie

Autor: waylonscott
Źródło: http://www.flickr.com

Telebimy kujawsko-pomorskie województwo, jakie oferuje zapewniają świetną widoczność, sprawdź Medas Media. Zaletą telebimów jest fakt, że reklama ta działa 24 godziny, przez każdy dzień w tygodniu i nie ma możliwości jej wyłączenia. Te cechy potencjalnie gwarantują wysoki zwrot inwestycji. Jeżeli interesują nas telebimy kujawsko pomorskie województwo to nie jedyna lokalizacja, która warta jest uwagi właścicieli firm chcących wyróżnić swoją markę na tle konkurencji. Też dobrze jest pomyśleć o województwach z większymi drogami – autostrady w stronę dużych aglomeracji. Jeżeli natomiast interesuje nas forma taka jak reklama autobusy Elbląg wyznacza się jako lokalizację, która zapewnia atrakcyjną propozycję – niewygórowane koszty reklamy i spory wybór linii autobusowych, zobacz reklama na autobusach w Elblągu.

reklama na autobusie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Opisane formy reklamy outdoorowej wyróżnia masowość i szeroki zasięg, trudny do pominięcia kontakt z komunikatem. Dodatkowo, zarówno telebimy w województwie kujawsko-pomorskim, jak również forma reklamy taka jak telebimy Elbląg, jakie oferuje charakteryzują się niskimi kosztami docierania do odbiorców w porównaniu do pozostałych mediów.

Według niezależnych badań każda złotówka zainwestowana w reklamę zewnętrzną często zwraca się prawie trzykrotnie. Z tych właśnie względów z pewnością powinniśmy przeanalizować przytoczone sposoby promowania firmy, produktów czy usług. Aczkolwiek, aby reklama faktycznie się opłaciła musimy wcześniej przeprowadzić dokładne badania (na przykład komercjalizacja prac badawczych i rozwojowych Wrocław) pod względem dotarcia do odpowiedniej grupy docelowej.