Nowoczesne materiały budowlane

W branży budowlanej również trzeba stosować nowe rozwiązania. Powinniśmy mieć na uwadze fakt, że lepsze rozwiązania to trwalszy sposób budowania. Oczywiście wiele osób boi się nowości. Zazwyczaj argumentem przeciw zastosowaniu nowego rozwiązania jest cena. Faktycznie nierzadko nowe komponenty bywają droższe, jednak powinniśmy pomyśleć o drugą stronę medalu.

ściana działowa z pustaków Porotherm

Przede wszystkim warto mieć świadomość, że niekiedy użycie nowoczesnych komponentów wiąże się z oszczędnością czasu. Tym sposobem mamy możliwość ukończenia budowy budynku w znacznie krótszym czasie, a jak wiemy czas to pieniądz. Po drugie dzięki nowocześniejszym materiałom, zużywamy ich mniej. Trudno zatem nie dostrzec oczywistych zalet nowych systemów.

Stąd też przed podjęciem decyzji o budowie domu swoich marzeń, warto zakupić najlepsze komponenty budowlane. Przykładowo zamiast typowych pustaków dziś buduje się z pustaków ceramicznych. Ściany z porotherm są dobrze zaizolowane, a przede wszystkim sprawnie się je buduje.

System Porotherm Dryfix jest polecany przez budowlańców i ma bardzo pozytywne opinie (szersze informacje). Budowa domu (Heliodon – budowa domów jednorodzinnych kraków) z zastosowaniem pustaków ceramicznych to doskonały pomysł. Pustaki nadają się do dla wszystkich rodzajów ścian, na przykład działowych. Bogaty asortyment producentów komponentów budowlanych umożliwia kupno nowoczesnego rozwiązania, które jest dopasowanie do indywidualnych potrzeb projektu. Wybór pustaków ceramicznych to także pewność stałych postępów budowy.

Niezawodna technologia dryfix polega na umocowaniu pustaków ceramicznych przy pomocy suchej zaprawy. W ten sposób praktycznie eliminujemy przerwy technologiczne. Oprócz tego watro pamiętać o tym, czym różni się ta technologia. Po pierwsze w tym nowatorskim systemie zamiast tradycyjnej zaprawy murarskiej używa się nowoczesnej pianki ( informacje). W ten sposób łączy się gładkie pustaki ceramiczne. Łatwość wykonywania prac daje możliwość oszczędności nawet jednej drugiej czasu. Ścianki są równe i dobrze przygotowane do kolejnych etapów budowy, na przykład ocieplania.