Rodzaje opakowań jako środek do podniesienia sprzedaży

Opakowania stanowią zewnętrzną powłokę przeznaczonego towaru i mają za obowiązek go zabezpieczać, ułatwiać transportowanie, magazynowanie, także zachęcać do kupienia.

folia strech

Autor: Jimmy Harris
Źródło: http://www.flickr.com
Opakowanie ochrania artykuł przed działaniem czynników zewnętrznych. Winno przeciwdziałać popsuciu i uszkodzeniu produktu. Realizuje także funkcję informacyjną, kupujący zapoznaje się z gatunkiem i własnościami towaru, datą wyrobu, sposobem użycia, czasem ważności, ceną. Funkcja ta jest ważna w wypadku wprowadzania na rynek nowego towaru. Opakowania (sprawdź tutaj)są środkiem podniesienia sprzedaży i muszą się wyróżniać na tle innych, natomiast sposób prezentacji artykułu wzbudzać ufność kupujących. Jest wzrokowym środkiem komunikatywnym, jaki ma oddziaływać atrakcyjnością, uwypuklać producenta, także powiadamiać konsumenta o zawartości.

rzut - sprzęt

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com
systemy

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z częściej wykorzystywanych opakowań jest folia stretch. Jest używana do osłony obiektów, które są składowane, albo przemieszczane. Znajduje zastosowanie zarówno w każdym gospodarstwie domowym, jak i w przemyśle. Jest to materiał, jaki prawidłowo zabezpieczy chronione elementy przed uszkodzeniami fizycznymi, oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Folia (zobacz owijarka do palet) stretch stosowana jest przede wszystkim do pakowania i ochraniania artykułów, począwszy od ładunków zbiorczych na paletach, po przedmioty jednostkowe o obszernych gabarytach – kliknij w link.

Ze względu na małe grubości i wielką trwałość umożliwiającą stabilność ładunku. Folia stretch jest najbardziej oszczędnym sposobem zawijania produktów. Folia jest wytwarzana zarówno dla przeznaczeń ręcznych, jak i maszynowych.