PIT-37 oraz PIT-36 – a więc, co musimy wiedzieć w podliczeniu PIT 2016 / 2017

Kto uzupełnia deklaracje PIT o numerkach 36 i 37? Jak istniej możliwość zrobić to najłatwiej? Czy w rzeczywistości uzupełnianie deklaracji bywa takie ciężkie?

segregatory z dokumentami

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli jesteś zaciekawiony tych konkretnych rzeczy, to przeczytaj nasz felieton – o wszystkim Ci po opowiadamy!

Jeżeli chodzi o pierwsze pytanie wewnątrz wstępie, to rozdzielimy je na dwie cząstek.

Zaintrygował Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to bez wahania kliknij także ten link. Inne tego typu treści znajdziesz również tu (https://inte.com.pl/walcarki-hydrauliczne-do-profili-i-rur.html).

Zaczniemy od pit 37, przez faktu, że bywa to najbardziej często uzupełniany PIT roczny, który to bywa skierowany do osób, które rozliczają się wraz z fiskusem, a więc są to pracownicy etatowi, zleceniobiorcy, emeryci oraz renciści, których to istnieje coraz więcej – tutaj.

Omijając jednak ten temat, są zmuszeni oni mieć dochód z takiego typu rzeczy jak dla przykładu: wynagrodzenie ze stosunku służbowego albo stosunku roboty, emerytury albo renty, świadczeń przedemerytalnych oraz zasiłków przed emeryturą, czy też stypendiów, nie napomykając już o prawach autorskich oraz innego rodzaju prawach majątkowych oraz tak w dalszym ciągu.

Więcej: przejdź to artykułu

rozliczanie podatku przez internet

Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com

Przejdźmy w tej chwili do pit 36, który to bywa przeznaczony dla person, które to prowadziły pozarolniczą działalność typu gospodarczego opodatkowaną na zasadach ogólnikowych, uzyskały przychody dla przykładu z wynajmu, podnajmu, wydzierżawienia, poddzierżawy albo innego rodzaju umów o podobnym charakterze, i dodatkowo persony które korzystają ze zwolnienia który jest na podstawie art. czterdzieści cztery ust. 7a ustawy (a wiec z tak zwanego kredytu podatkowego), czy też zniżające dochody ze strat z lat ubiegłych.

WIęcej: więcej o PIT

Jeśli chodzi o późniejsze pytanka ze wstępu, to najprostszy sposób uzupełnienia deklaracji to zastosowanie wersji w sieci, dzięki której nie jesteś zmuszony stać wewnątrz kolejkach po druczki, a programik obliczy wszystko za Ciebie!