Zostań dostrzeżony na jezdni dzięki folii odblaskowej

Żyjąc w dużym mieście, rzadko zdarza nam się sytuacja, kiedy wieczorem znajdujemy się w całkowITej ciemności, bowiem w każdym miejscu świecą się latarnie. Jednak nawet znajdując się w półmroku, możemy być niedostrzeżonym przez kierowcę.

polska

Autor: Sxc.hu
Źródło: Sxc.hu
Dlatego warto jest nosić na sobie fragment zrobiony z foli odblaskowej, który zapewni, że każdy samochód (zobacz kompresor do pompowania kół) nas zauważy.
Od paru lat obowiązuje ustawa, według niej każdy kierowca powinien mieć w aucie kamizelkę, do której wykonania posłużyła folia fluorescencyjna. Wówczas, w razie przymusu wyjścia z pojazdu w ciemnej nocy na ruchliwej ulicy, jest on dostrzegalny dla innych kierowców. Jednak nakaz ten nie dotyczy pieszych, z których niektórzy codziennie przemierzają nieoświetlone drogi po zmroku. W takich przypadkach często trafiają się wypadki, spowodowane złą przejrzystością. A starczyłaby folia fluorescencyjna, i każdy uniknąłby stresu. Dlatego też, współcześnie media upominają pieszych.
Co możesz uczynić jako piechur, który często spaceruje wzdłuż niewyraźnie oświetlonych dróg, aby wzmocnić swoje bezpieczeństwo? W takiej sytuacji pomoże ci folia odblaskowa. Wykonana jest ona ze sztucznego materiału, powleczonego neonową barwą, który mieni się jaskrawo po ciemku (elegancka folia odblaskowa). Folię możesz zakupić na aukcji internetowej, płacąc za metr bieżący. Następnie możesz wyciąć z niej dowolny kształt, po czym przyczepić do materiału – jej tylna strona jest już powleczona substancją klejącą. Idealnie nada się na kurtkę, torebkę, czyf nawet buty.
Kiedy jesteśmy na ciemnej jezdni po zmroku, jesteśmy praktycznie niewidoczni dla kierującego, dlatego warto w jakiś sposób się odciąć od ciemności.

Wówczas praktyczna będzie folia odblaskowa, która przyklejona na dowolnym materiale zapewnia nam, że nie będziemy niezauważeni. Tego rodzaju produkt odszukamy w internecie, można kupić całą jego belkę, lub też jedynie metr bieżący.