W jaki sposób reklamować gastronomię?

Posiadanie lokalu gastronomicznego to marzenie wielu osób, ale nie wszyscy mają tego świadomość, iż biznes taki w ogóle nie jest łatwy. Restauracja to głównie duże nakłady inwestycyjne, wysokie miesięczne koszty funkcjonowania jak i wiele obowiązków, którymi można obdzielić parę osób. Problemem restauratorów jest także duża konkurencja, która wymusza zredukowanie kosztów funkcjonowania lub wydawania dużych środków na działania reklamowe. Jak promować lokal gastronomiczny?

Większość osób myśląc o promowaniu restauracji momentalnie myśli o rozdawaniu ulotek w najbardziej uczęszczanych regionach miasta. Niestety takiego rodzaju postępowanie nie za każdym razem okazuje się zalecane. Mieszkańcy dużych miast atakowani są ulotkami ze wszystkich stron, więc bardzo rzadko przykładają do nich uwagę. Ulotki też niespecjalnie pasują do restauracji o wyższym standardzie, zatemi to winniśmy wziąć pod uwagę.

restauracja

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Jaki zatem winien wyglądać marketing relacje w marketingu restauracji? Nie ma konkretnej odpowiedzi na tak zadane pytanie. Winniśmy pomyśleć przede wszystkim o obecności w portalach skupiających społeczność, na jakich będziemy informowali o bieżących akcjach promocyjnych jak i modyfikacjach menu. Interesującym materiałem będą też fotografie przedstawiające serwowane potrawy.

Żeby ściągnąć klientów należy pomyśleć nie tylko o doskonałej kuchni, ale także atmosferze. Rozsądnym postępowaniem będzie zaoferowanie klientom dodatkowych udogodnień w tym choćby dostępności sieci wifi reklama. Dzięki świetnym opiniom dotyczącym naszego obiektu wśród klientów zagwarantujemy sobie doskonałą i zupełnie bezpłatną reklamę.

Koszty takiego typu udogodnień nie powinny być wysokie, a korzyści naprawdę znaczące. Należy pomyśleć także o kilku innych kuszących udogodnieniach, jakich nie oferuje jeszcze nasza konkurencja. Jedynie wyprzedzając inne lokale restauracyjne o krok zagwarantujemy sobie sporą grupę klientów, a co za tym idzie duże dochody. Powinniśmy wobec tego mieć to w pamięci i nie obawiać się eksperymentowania z nowościami technologicznymi.