Sprawdzone agregaty prądu

Agregaty wytwarzające prąd to samodzielne zespoły wytwarzające energię elektryczną, które są złożone z prądnicy napędzanej silnikiem spalinowym. Służą one do pozyskiwania energii elektrycznej tam, gdzie nie ma innych jej źródeł. Są stosowane także, jako pomoc przy przeciążeniach sieci lub kiedy następuje znaczniejsza przerwa w zasilaniu, dla odbiorników akceptujących przejściowy zanik napięcia.

wiatrak

Autor: Don Graham
Źródło: http://www.flickr.com

Agregaty są przydatne przy wykończeniach kamienic, remontach itp. pozwalając na używanie urządzeń elektrycznych tam gdzie nie ma zasilania elektrycznego. Do nich możemy podłączyć maszyny do gładzenia czy też do szlifowania okien wyprodukowanych z drewna. Z uwagi na ich strefę działania rozdzielamy je na agregaty wytwarzające prąd o zastosowaniu morskim oraz producent peleciarek o wykorzystaniu lądowym. Patrząc się na ich rodzaj produkcji wyróżnia się też agregaty ze sterowaniem automatycznym oraz ręcznym. Z kolei mając na uwadze ich montaż ukazują się ruchome agregaty produkujące energię elektryczną oraz agregaty stałe. W zasadzie na rynku jest tyle rodzajów agregatów prądotwórczych, ile urządzeń i miejsc, którym mogą dostarczać energii elektrycznej. Poszczególne modele różnią się przede wszystkim parametrami mocy, która powinna być dopasowana do urządzenia, które ma być danym agregatem zasilane (). Można nabyć urządzenie w formie przenośnej albo stacjonarnej. Najbardziej znane agregaty wytwarzające energię elektryczną to te, które mają zastosowanie w elektronice, w gospodarstwach domowych, w przemyśle turystycznym, w pracach budowlano-remontowych i wszystkich innych wykonywanych w warunkach polowych.

Osiągalne są agregaty prądotwórcze jednofazowe, trójfazowe, napędzane gazem bądź benzyną, a także wałkiem ciągnika rolniczego. Mnóstwo przedsiębiorstw prócz handlu agregatami zajmuje się tak określanym wynajem agregatów. Tego rodzaju obsługa z reguły obejmuje dostawę sprzętu, rozruch, obsługę serwisową, dowóz paliwa jak również odbiór urządzenia. Jest to doskonałe rozwiązanie na przykład dla organizatorów jakiś imprez plenerowych czy występów. O nic nie trzeba się niepokoić, wszystkim zajmie się firma wypożyczająca agregaty jak .