Czy w obecnych czasach założenie firmy sprzątającej to coś wstydliwego, czy jednak bardzo przyszłościowy biznes.

W epoce samozatrudnienia zakładanie, że przez wiele lat będzie się wykonywało wyuczony zawód trzeba włożyć między książki. Będzie dobrze, jeśli zaraz po zakończeniu edukacji uda się znaleźć jakąś pierwszą pracę po to, by zdobywać kwalifikacje. Co bardziej przedsiębiorczy otwierają własne biznesy mając nadzieję, że wstrzelą się w niszę i ich wizja biznesu będzie prawdziwym hitem.

sprzątanie biura

Niestety, zwykle po mozolnym okresie zdobywania kolejnych klientów i walki z konkurencją, której okazuje się być całkiem sporo, nadchodzi czas dokładania do biznesu i braku pomysłu, w jaki sposób pokonać złą passę. Dość często nawet te pozornie dobre pomysły zabija rutyna i nie ruszanie się z miejsca podczas, kiedy konkurencyjne firmy idą do przodu.

W takiej sytuacji należy szybko podejmować decyzję, czy nadal będzie się brnęło w nieintratny biznes, czy pora żeby znaleźć czegoś innego. I znów, wielu przeskakuje w nowy obszar, uruchamiając często firmy w branży, o której kompletnie nic nie wiedzą. Będą tak robić, bo stała się ona modna w danym czasie, lub chwalona przez otoczenie jako dobrze prosperująca i dochodowa. I znowu od początku zaczyna się zdobywanie rynku, mierna egzystencja i nijakie perspektywy.

Wielu wśród tych biznesmenów nie zdaje sobie sprawy (adwokat z wrocławia) z tego, że ich problemem nie jest brak możliwości tylko sposób podejścia do biznesu. Idąc za modą lub kierując się snobizmem nie można liczyć, że zdobędzie się całą branżę. Właściwe drogi do wymarzonego celu będą dwie. Można uruchomić biznes w dziedzinie, w której jest się niekwestionowanym mistrzem i jaka jest pasją sama w sobie. Wtedy jest szansa, że mniej zaangażowani pozostaną w tyle, a klienci podążą za kimś, kto wie czym się zajmuje. Zobacz: Dom.

odkurzacz

Autor: Chez Mummy
Źródło: http://www.flickr.com

Drugą metodą jest wyzbycie się skrupułów i otworzenie biznesu może mniej reprezentacyjnego, za to gwarantującego stałe zlecenia i wpływy. Przykładem niech będzie firma zajmująca się sprzątaniem. Sprzątanie mieszkań, jakkolwiek się kojarzy, jest biznesem w którym zleceń nie zabraknie. Przyszłość niesie raczej wzrost popularności, gdyż wszystkim bardzo brakuje czasu i solidna firma sprzątająca z pewnością będzie miała co robić.