Co wiesz o żywieniu psów i kotów

Karmienie naszych czworonożnych przyjaciół nie jest łatwe, zwykłe ludzkie jedzenie nie zaspokoi potrzeb dotyczących diety naszych zwierzaków a wręcz odwrotnie może im znacznie zaszkodzić. Zwierzaki mieszkające w blokach są inne od swoich nieudomowionych przodków – są mniej odporne na drobnoustroje, delikatniejsze oraz wymagają większej troski i pielęgnacji. Różnice dotyczą również karmienia– sucha karma dla psa nie pełni jedynie funkcji żywieniowych ale i dodaje kluczowych witamin, makro i mikroelementów.

Internetowe sklepy zoologiczne (np. zwierzakowo) zawierają szeroki wybór karmy dla zwierząt– zarówno suchej jak i gotowych potraw w sosach. Z pewnością, dla każdego czworonoga znajdziemy tutaj coś dla siebie– wybór rodzajów jest bowiem bardzo szeroki- począwszy od dań rybnych, przez drób po dziczyznę. Dużą popularnością cieszą się karmy suche dla psów acana, składają się one w większości z wysokobiałkowych składników, co jest niezwykle ważne, gdyż proteiny podstawowym składnikiem budującym mięśnie szkieletowe.

Dokonując wyboru karmy dla naszych czworonogów należy skupić uwagę również na ich skład i to dla jakich ras są przeznaczone, inny skład karmy będzie dla psów małych ras, a inne dla kilkunastu kilogramowych, dużych hartów lub owczarków niemieckich. Purina karmy dla psów () uwzględniają wszystkie aspekty psiej egzystencji, troszcząc się aby skład karmy uzupełniał niedobory witamin i zaspokajał wszystkie potrzeby żywieniowe czworonogów. Do równie wysokogatunkowych i chętnie wybieranych zaliczają się karmy dla psów pronature.

koty

Autor: Grzegorz
Źródło: http://www.flickr.com

Karmy funkcjonalne () odgrywają bardzo istotną rolę żywieniową dla tych zwierzaków, które są podatne na choroby i często zapadają na schorzenia takie jak na przykład układu pokarmowego czy układu ruchu. Wymagają one bowiem dodatkowej troski i opieki a karma (zobacz: jedzenie dla psa) funkcjonalna pełni w tym wypadku funkcję leczniczą. Jej skład, w zależności od dysfunkcji i schorzenia będzie innyi odmienną ilość składników odżywczych i budulcowych będzie zawierał. W trosce o długie życie naszych czworonożnych przyjaciół dokonujmy mądrego wyboru karmy i dbajmy o zbilansowanie ich posiłków.