Fotelik dla dziecka, którą kategorię wagową zamówić

Każdy z nas jest świadom, że na bezpieczeństwie nie wolno oszczędzać. Zwłaszcza gdy mowa o naszych Największych Skarbach. Ale mimo dużej wiedzy, której jesteśmy w posiadaniu, bywa, iż opiekunowie dopuszczają się karygodnych błędów. Dyktują swój wybór ceną, nabywają używane foteliki od znajomych tudzież na serwisach aukcyjnych, i najważniejsze: nie sprawdzają atestów.

foteliki 15 - 36 kg
Fakt, wybór należytego fotelika to poważna decyzja. Wskazane jest więc gruntownie podejść do tematu a następnie po dłuższym zastanowieniu się wybrać taki model, który zagwarantuje dziecku należyte zabezpieczenie.

Przede wszystkim, należy zatroszczyć się aby fotelik pochodził od cieszącego się dobrą opinią producenta, spełniającego wszystkie potrzebne wymagania i certyfikaty. Sporo artykułów dla maluchów można kupić z tzw. „drugiej ręki”. Mimo to, jeśli chodzi o fotelik samochodowy bezwzględnie kupmy nowy w sklepie, ponieważ chodzi tu o bezpieczeństwo naszej pociechy. Decydując się na używany w komisie, lub na bazarze nigdy nie mamy pewności czy nie brał udziału w przykrym zdarzeniu lub – nawet gdy wizualnie wygląda dobrze – czy podczas przenoszenia nie został obity.wózki widłowe – części www.poltrading.com.pl/mitsubishi_wozki_wysokiej_jakosci.htmMiejmy także na uwadze, że względu na starzenie się materiałów z których wykonuje się foteliki, eksperci nie polecają używania ich przez najmłodsze dzieci w okresie dłuższym niż 5 lat od daty produkcji.

Zanim wybierzemy fotelik, poznajmy kategorie, w zależności od wagi dziecka. Foteliki 0 – 25 kg, mocowane przodem lub tyłem do kierunku jazdy zaprojektowane są dla najmłodszych dzieci. Następna kategoria wagowa to foteliki 9 – 36 kg (produkty na stronie: ) oraz foteliki samochodowe 15 – 36 kg.

Najbardziej odpowiednim miejscem w aucie do montowania fotelika jest środek tylnej kanapy, jeśli jest wyposażony w pas bezpieczeństwa który pozwala na jego zamontowanie lub Isofix. Dziecko jest oddalone od boków auta w razie zderzenia bocznego. Zwykle jednak montujemy fotelik na tylnej kanapie za fotelem pasażera. Jadąc drogą jednopasmową dziecko jest bliżej pobocza, nie przy osi jezdni, więc zmniejsza się ryzyko uderzenia, poza tym nie trzeba go wyjmować od strony ulicy. NIGDY nie należy montować fotelika na przednim siedzeniu z włączoną poduszką powietrzną – w razie wypadku grozi to utratą życia dziecka, nigdy nie zapominajmy o tym!