Na czym postawić garaż? Informacje dla rozważających dom z garażem na własnej działce.

Jeśli chcemy wznieść dom i chcemy umieścić w jego sąsiedztwie garaż, przed nami podjęcie kilku ważnych decyzji. Oczywiście poza wyborem firmy, która ten garaż postawi. Czasem skonstruowanie stabilnej, a równocześnie najzwyczajniej w świecie estetycznej konstrukcji, pasującej do naszych wymagań i do zewnętrznego wyglądu domu czy otoczenia to czasem naprawdę zadanie.

dom z garażem

Autor: JDH Rosewater
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowa sprawa – to decyzja, czy nasz garaż będzie z blachy, z drewna czy też murowany. Naturalnie, trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż jeśli będzie to garaż w bliskim sąsiedztwie domu, powinien do niego po prostu pasować. Najczęściej producent garaży blaszanych ma do zaproponowania konstrukcje o różnych bryłach oraz barwach, które można indywidualnie dopasowywać do swoich własnych potrzeb i preferencji – Wawsystem. Sporym uproszczeniem będzie także to, że zaprojektowane garaże można zamówić w wersjach o pewnym standardzie, oraz stworzonych na nasze zamówienie – o sprecyzowanych wymiarach lub barwach. Druga kwestia – jakie wymiary ma mieć nasz garaż. Jeżeli na 2 samochody, to ta konstrukcja jest inna niż kiedy powstaje garaż na jeden samochód. Następna sprawa – czasami garaż staje się schowkiem lub spiżarnią, dlatego trzeba zadbać o jego umeblowanie. Rowery można umieścić w specjalnym stojaku, lecz także powiesić na ścianie. Jeżeli mamy pomysł, iż będziemy przechowywać w garażu sporo rzeczy, nie tylko auta czy rowery, pomyślmy, czy konstrukcja ma być ocieplona czy nie oraz które bramy garażowe będziemy chcieli zastosować – ocieplone czy nie. Producent garaży blaszanych, który garaż będzie nam planował, z pewnością da najlepsze rozwiązania, lecz przede wszystkim należy zacząć od tego, iż pod garaż należy przygotować solidny grunt.

Garaż i samochód
Podstawowym elementem jest nadanie jednego poziomu podłożu, na jakim ma być postawiona konstrukcja. Wygodne są bramy garażowe (zobacz bramy łódź) otwierane przy użyciu pilota, lecz czy bramy będą uchylne, czy będą chowały się w ścianie – to kwestie uzależnione od kilku czynników, między innymi od ilości miejsca. Jest opcja zastosowania zmian w postawionym już blaszaku – znacznie więcej przeczytasz na www. Poszerzyć obszar albo wydłużyć istniejącą konstrukcję czy nawet dodać drzwi lub okienka. Jednak lepiej zbudować jedną, gruntownie zaprojektowaną konstrukcję.