Porady na temat technicznego odbioru lokali

W końcu nadszedł ten dzień i stałeś się właścicielem swojego własnego mieszkania! Koniec dylematów, wykłócania się z ekipami, z których co jedna to mądrzejsza i z większym doświadczeniem. Zostało tylko pownosić kartony, zawiesić firanki i… Chwila, nie za szybko?

Kominki narożne

Autor: Brainsonic
Źródło: http://www.flickr.com/photos/brainsonic/3616970196/
Wizja szybkiej przeprowadzki do wyczekanego domu bywa niezwykle kusząca, lecz nie możemy pozwolić, by entuzjazm przeszkodził nam w obiektywnej ocenie lokalu, w którym zamieszkamy. Do odbioru mieszkania powinno się podejść wyjątkowo rzetelnie. Jeżeli w tej chwili zauważymy i zgłosimy uwagi, unikniemy dalszych kosztów za naprawy. Wyrównanie obitej czy pękniętej ściany to spory wydatek.

Z tego powodu najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytanie jak powinno wyglądać mieszkanie przed odbiorem technicznym? Umawiając się na odbiór techniczny mieszkania, radzimy by zabrać ze sobą osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która krytycznym okiem spojrzy na jakość wykonanych robót. Obowiązkowa jest precyzja i podstawowa znajomość tematu z zakresu budownictwa. Odbiór techniczny najbezpieczniej zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle naturalnym, które pozwoli na zauważenie prawdopodobnych niedoskonałości.

Zdarza się, że prosimy o pomoc osoby, które ową sytuację mają już za sobą – nie jest to rozsądne wyjście. Nie jesteśmy pewni, że dojrzą wszystkie ewentualne uchybienia oraz, czy będą dysponowali zestawem specjalistycznych przyrządów. Optymalnym posunięciem jest pójście na odbiór techniczny z budowlańcem z praktyką czy inspektorem nadzoru. Mając doświadczenie w zawodzie sprawdzi on metr po metrze, całe mieszkanie, dokona obiektywnej oceny kupowanej nieruchomości i umiejętnie będzie argumentował obowiązek wprowadzenia poprawek. Najbezpieczniej będzie , gdy wpiszemy w wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której znajduje się mieszkanie tudzież dom, np. na czym polega techniczny odbiór (zobacz sposób niszczenia dokumentów) mieszkania?, a zobaczymy listę ofert z której na pewno zdecydujemy się na właściwą. Dzięki powierzeniu sprawy odpowiednim ludziom nie dokonamy odkrycia przy kolejnym malowaniu, że nasze ściany wykazują podobieństwo do fal Dunaju, a krzywa podłoga na piętrze, w czasie chodzenia po niej – nie przerazi swym dźwiękiem domowników. Odbiór odbędzie się sprawnie, a my będziemy spokojniejsi.