Każda wielka spółka, która pakuje albo wytwarza przeróżne artykuły powinna posiadać sporą liczbę maszyn i taśm transportowych

Firmy produkcyjne zazwyczaj mają cała flotę różnych maszyn oraz urządzeń. Zwykle bywają one duże i bez kłopotu są w stanie wypełnić dużą halę.

Pistolet z silikonem

Autor: busbeytheelder
Źródło: http://www.flickr.com/photos/busbeytheelder/3492173143/
Wobec tego warto dokładnie przemyśleć ich rozstawienie.

Jeśli linia produkcyjna, którą mamy jest stosunkowo skomplikowana i posiada wiele faz, to na sto procent niezbędne będą nam przenośniki, by towar był prędko przemieszczany między maszynami. Jeżeli dla przykładu jedna maszyna (Walcarka do profili) jest od szatkowania, a inna od pakowania, to między nimi musimy umieścić taśmę transportową. Przecież nikt w dzisiejszych czasach nie myślałby już nawet o zlecaniu tego zadania ludziom. Byłoby to całkowicie idiotyczne. Zatem przenośnik spełni swą rolę perfekcyjnie. Jest wiele rodzajów tych urządzeń transportowych. Mogą być taśmowe, członkowe, a nawet łańcuchowe. I nikt nie powiedział, że muszą być montowane poziomo. Spotkać można takie przenośniki, które ustawia się pod wybranym przez nas kątem. Najczęściej przenośniki są napędzane przez prąd. Chociaż spotkać można też te, które działają na zasadzie grawitacji. By wszystkie maszyny i urządzenia transportowe działały bez zarzuty i idealnie ze sobą współpracowały, to niezbędna jest osoba, która zaprogramuje cały proces. Linia produkcyjna powinna wtedy działać jak po maśle.

Rzecz jasna, potrzebny będzie etatowiec, który będzie ich funkcjonowanie nadzorował i w razie najmniejszej nieprawidłowości zastopuje całą machinę. Pamiętajmy, że przyrządy te należy dość często serwisować.