Wybieramy kierunek studiów: co teraz można brać pod uwagę?

Aktualni maturzyści z całą pewnością już zastanawiają się, jaki kierunek studiów ich interesuje. Wśród opcji studiów, które teraz cieszą się potężną popularnością jest jak wiadomo kosmetologia. Co to za sposób na przyszłość?

Kierunek kosmetologia

zabiegi kosmetyczne

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

już od od dłuższego czasu jest dostępny w ogromnej liczbie dużych uczelni publicznych i tych płatnych. Kierunek kosmetologia można studiować oczywiście na uczelniach medycznych – zobacz www . Na kierunku tym studenci zdobywają wiedzę nie tylko z dziedziny usług związanych z kosmetyką, ale mimo wszystko z zakresu dermatologii i chemii kosmetycznej. Absolwentów kosmetologi nie można nazywać kosmetyczką. () Wiedza, która poznają na studiach przyszli adepci kosmetologi jest bowiem sporo większa niż ta, którą jest w stanie zdobyć kosmetyczka kosmetyczka szczecin nawet z potężnym doświadczeniem i stażem pracy. Uczelnie, które są w stanie zaoferować

studia kosmetologii

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

studia z dziedziny kosmetologii nie prowadzą zajęć wyłącznie czysto teoretycznych. Poza wiedzą teoretyczną absolwent kosmetologii powinien dysponować sporą wiedzą praktyczną, gdyż studenci sporo godzin poświęcają też na ćwiczenia praktyczne.

Gdzie absolwenci kosmetologii są w stanie szukać pracy? Możliwości wyszukiwania pracy przez kosmetologów są naprawdę duże.

Niezwykle chętnie zatrudniają ich salony odnowy biologicznej, wielofunkcyjne salony kosmetyczne, ale także kliniki medycyny estetycznej. Wśród tematyk, które można dołączyć do programu nauczania należą mimo wszystko: fizjoterapia, chemia kosmetyczna, kosmetologia upiększająca oraz pielęgnacyjna, podstawy psychologii klinicznej. Przeróżne uczelnie proponują osobom zainteresowanym studiami na kierunku kosmetologia naprawdę przeróżne specjalizacje. Mogą więc wybierać tak naprawdę pedologię, kosmetologię złączoną z odnową biologiczną, kosmetologię dermatologiczną bądź pielęgnacyjną. Często wybieraną specjalizacją jest również Spa&wellness. Studia mogą odbywać się na uczelniach publicznych oraz niepublicznych. Do wyboru maturzyści posiadają również studia w trybie stacjonarnym i przez Internet. Studia z zakresu kosmetologii są dwustopniowe. Można więc zdobyć również tytuł magistra kosmetologii.