Wzmacnianie podłoża, czyli w jaki sposób wykluczyć błoto z terenu?

Jeśli na twoim podjeździe po dużych deszczach gromadzi się błoto, a ty wychodzisz z wilii w kaloszach, żeby nie ochlapać nóg w błocie lub rozkładasz deski od drzwi do bramy i gimnastykujesz się żeby nie zachwiać cierpliwości. Zorientuj się, czy nie omijasz rozwiązania problemu, bo wydaje ci się, że profesjonalne wzmacnianie podłoża jest drogie i wymagające?

Wcale nie! Spróbuj, a przekonasz się, że wzmacnianie podłoża to proces łatwiejszy niż myślisz i wcale nie musi wymagać wielu wydatków – podłoża. Pierwszy ruch, to zrobić redukcję skumulowanego bajora.

Robi się to przez zagęszczanie gruntu. Trzeba wykonać posypkę z piasku i przykryć błoto, a potem

gruntowanie

Autor: Tomasz Lewicki
Źródło: http://www.flickr.com

wyrównać teren specyficzną zagęszczarką, która ubije piasek lub łopatą. Zagęszczanie gruntu ( gruntu) na podwórku, o ile pod podłożem nie ma wód podziemnych, jest bezproblemowe i nie potrzebujące specjalnych zalet. Kiedy plac jest ubity, kolejnym działaniem jest rozlanie betonu. Nie zapomnij jednak, zanim sporządzisz substancje do rozlania, zwróć uwagę na spoiwa budowlane, które aplikuje się do tworzenia betonu.

Jest ich dużo rodzajów. Niektóre z nich, czyli spoiwa budowlane ( budowlane)określane jako powietrzne mogą być niewytrzymałe na reakcje wody. Należą do nich pomiędzy innymi: wapń, glina, gisps. Zastosuj więc spoiwa budowlane, hydrauliczne, które twardnieją w wilgoci i na powietrzu. Żeby wylać beton musisz również zrobić dostosowane formy, czyli wzmocnienia wokół placu, na który rozprowadzi się masa, aby nie porozlewała się ona gdzie popadnie. Formę, możesz zrobić z przyciętych na odpowiednią długość desek i naciągniętego sznurka. Wzmacnianie podłoża to postępowanie, które nie tylko osłabi osiadanie wody na podjeździe, ale też doprowadzi do tego, że podłoże będzie wytrzymałe na różnego rodzaju dynamiczne działania.

Szkół utwardzania powierzchni jest dużo, są wśród nich też trudniejsze, wszystko uzależnione jest od podłoża i inwestycji. Zazwyczaj na małej powierzchni jak podjazd, czy dojście można zastosować łatwą metodę opisaną powyżej. Pamiętaj najbardziej, aby dobrać prawidłowe spoiwa budowlane. Spróbuj lub (fosforanowanie stali) poproś o radę specjalistów i ciesz się suchym podłożem.