Urządzenia pneumatyczne jako urządzenia o długiej żywotności, oraz małym wskaźniku awarii

Współcześnie trudno sobie wyobrazić manualne wykonywanie przepustów, szlifowanie, czy cięcie detali metalowych. Interesującą opcją dla elektronarzędzi są sprzęty pneumatyczne. Ich zastosowanie nastręcza jednak posiadania instalacji sprężonego powietrza w zakładzie.

Narzędzia pneumatyczne ingersoll rand są znacznie bardziej skuteczne od innych. Rozporządzają o wiele większą mocą, przy wyraźnie mniejszych wymiarach i masie. Ułatwia to pracę operatora, jest ona o wiele mniej trudząca. Dodatkowo narzędzia napędzane sprężonym powietrzem nie iskrzą. Powiązane z ich wykorzystywaniem ryzyko pożarowe jest o wiele niższe aniżeli w przypadku elektronarzędzi.

Kluczowym modułem narzędzia pneumatycznego jest bardzo prosty silnik napędowy. Zazwyczaj wykorzystuje się napęd łopatkowy, albo turbinowy. Napęd od silnika jest przesyłany wprost na wrzeciono

Maszyna produkcyjna

Autor: tweakie.cnc
Źródło: http://www.flickr.com

, bądź za pośrednictwem przekładni. Do pobudzania sprzętu konieczne jest jeszcze stosowanie zaworu otwierającego przepływ powietrza. Manualne sprzęty pneumatyczne są daleko prostsze w budowie od elektronarzędzi, mniej awaryjne i w dużym stopniu prostsze w naprawie. Narzędzia pneumatyczne z Zielonej Góry nie są dużo kosztowniejsze od elektronarzędzi. Większe koszty mogą wypływać wyłącznie z nieodzowności konstrukcji instalacji sprężonego powietrza, jednak możliwe do wygenerowania oszczędności powiązane z niższymi kosztami eksploatacyjnymi są znaczące. Biorąc pod uwagę ich większą odporność, są one doskonałym rozstrzygnięciem dla każdego zakładu, w tym także dla firm zajmujących się montażem gazowych systemów zasilania.

Urządzenia pneumatyczne (MARTEX), również ich komponenty posiadają długą żywotność, oraz niski wskaźnik awarii. Elementy pneumatyczne są niezwykle bezpieczne jeśli chodzi o ryzyko powstania pożaru, wybuchu, oraz zagrożenia powiązane z energią elektryczną. Nawet w miejscach gdzie istnieje znaczne ryzyko tego typu niebezpieczeństw, lub występują ekstremalne warunki atmosferyczne części pneumatyczne mogą być wykorzystywane bez zastosowania kosztownego sprzętu ochronnego. Sprzęt pneumatyczny – pozycjoner cyfrowy może być bezpiecznie wykorzystywany na zewnątrz, także w miejscach o znacznej wilgotności.