Bloki skalne – mają nader szerokie zastosowanie we współczesnym budownictwie drogowym i mieszkaniowym

To na przekór temu, co mogłoby się wydawać niesłychanie ceniony surowiec budowlany. Odgrywał ważną rolę w praktycznie wszystkich okresach historycznych jako „element” zdobniczy oraz konstrukcyjny.

Ogrodzenie twarde jak skała

Autor: Tabal
Źródło: Tabal
Obróbka kamienia rozpoczyna się w kamieniołomach, gdzie bloki skalne są właściwie formowane (wykorzystanie bloków skalnych). cięcie przeważnie przebiega za pośrednictwem tarcz diamentowych albo specjalnych strun, dzięki którym uzyskujemy kilkanaście płyt za jednym zamachem. Nie zapominajmy, iż kamień znajduje bardzo obszerne zastosowanie. Używa się go przykładowo do stworzenia warstw nawierzchni i posadzek w rozlicznych obiektach użyteczności publicznej (centrach handlowych, lotniskach, dworcach, itp.). Kamień wspaniale sprawdzają się także we wnętrzu domów i mieszkań. Ostatnimi czasy prym wiedzie formak (polecany artykuł).

Jeżeli opublikowane w tym miejscu informacje są według Ciebie zajmujące, kliknij tu, ponieważ w danym serwisie (https://convi.pl/) też odnajdziesz coś wartościowego.

Dzisiejsza technologia umożliwia wykonanie blatów, zlewozmywaków czy wanien kamiennych. Niewątpliwym walorem wspomnianych „artykułów” jest ponadczasowość, niezwykłość i duża odporność na uszkodzenia. To bardzo dobra propozycja dla osób, które lubią oryginalne i trochę ekstrawaganckie rozwiązania.

Dobrze byłoby, zwrócić uwagę, iż coraz większym zainteresowaniem cieszy się formak, trwały kamień murowy o nieregularnych kształtach, używany przy stawianiu budynków, cokołów albo murów oporowych.