Jaki sprzęt do grania i jaką gierkę poleca się mieć?

Obecnie na miłośników gier czeka tak wiele najróżniejszych urządzeń, że ciężko czasami wybrać, co zakupić. W czasie czekania na autobus czy szkolnej przerwy doskonale sprawdzą się niewielkie, poręczne smartfony, tablety lub konsole. Nieduże wymiary nie są wcale przyczyną tego, że się źle na nich gra, gdyż wydajnością już dawno przeskoczyły sprzęt komputerowy sprzed dekady. Do grania stacjonarnego, w domu dużo lepsze powinny być tradycyjne komputery z mocną kartą graficzną, ale również coraz wydajniejsze notebooki, z których spora ilość za już zamontowane komponenty gwarantujące udane, wygodne granie.

xbox 360

Autor: Justin Taylor
Źródło: http://www.flickr.com
Ale tak naprawdę dopiero kupno konsoli może pozwolić na prawdziwie przyjemne granie, podłączona do dużych telewizorów i dobrego sprzętu audio (Systemy Soundaround pod zabudowe) gwarantuje poziom rozrywki najwyższego poziomu. Po pierwsze rozmiar telewizora ma duży wpływ na granie. Na dużych ekranach po prostu obraz jest dużo bardziej wyraźny, tak więc widać więcej detali i co najważniejsze widoczny będzie dla całej rodziny, tak więc w sumie granie na konsoli może się stać rodzinną, wspólną rozrywką na długie zimowe wieczory. Można pograć w gry takie jak gry przeznaczone na Xbox 360 – strategie.

Ponieważ konsole przeznaczone są tylko do grania, to ich parametry są pod tę funkcję dobrze dopasowane, sprzęt komputerowy z podobną wydajnością kosztuje dużo więcej. Kolejnym plusem konsol jest duża dostępność rozmaitych gier, w tym pozycji, które dostępne są jedynie na te platformy. Do dyspozycji miłośników grania są więc gry strategiczne xbox 360, w ten gatunek pogrywać można wiele długich wieczorów i z pewnością nie powinny się znudzić. Wielbicieli samolotów, czołgów czy samochodów wyścigowych zapewne będą interesować gry symulacyjne xbox 360, świetny obraz, jaki dają konsole spowoduje, że z pewnością ciężko będzie ich oderwać od gry na obiad czy do odrabiania lekcji. Poza tym same konsole, mimo tego że wykorzystywane są do gry, czasami zmuszają grających do sporej aktywności fizycznej.

Przykładowo gry taneczne xbox 360 to doskonała metoda na to, aby się trochę poruszać, a jednocześnie doskonale bawić ze znajomymi czy rodziną. Warto się również przyjrzeć sportowym grom, dzięki użyciu trzymanych w rękach urządzeń do sterowania gra w takie gry rzeczywiście może zmęczyć niejednego gracza.