Odzież ochronna

Bezpieczeństwo w pracy, szczególnie w warunkach niebezpiecznych jest kwestią ważną zarówno dla właściciela firmy, jak i pracownika. Pracownicy w zakładach pracy posiadają rzecz jasna obowiązkowe ubezpieczenie od konsekwencji nieszczęśliwych wypadków.

gvarant, odzież robocza
Wiele pieniędzy inwestuje się przede wszystkim w środki zapobiegające takim incydentom – w odzież ochronną i właściwie częste i szczegółowe warsztaty dotyczące bezpieczeństwa. Statystyki dowodzą bowiem, że większość wypadków w trakcie pracy jest wywołana nieposłuszeństwem wobec zasad BHP, bądź zwykłą nieuwagą czy błędem zatrudnionych osób. Wypadki spowodowane niezapewnieniem właściwych warunków pracy czy ubrania ochronnego są już niezwykle rzadko występującym przypadkiem.

Praca w warunkach ciężkichDużo profesji jest niezbyt chętnie wybieranych ze względu na warunki pracy, najczęściej taka praca jest przy tym wysoko płatna, jednak w dalszym ciągu niewiele osób decyduje się na pracę w hucie czy kopalni. W tego rodzaju warunkach wysokiej jakości odzież robocza jest kluczowa dla zachowania wystarczająco wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jest to zwłaszcza potrzebne na stanowiskach przy dużych temperaturach, gdzie przydają się wysokiej jakości buty ochronne (poznaj systemy natryskowe w asortymencie Mercor S.A.) czy profesjonalne rękawice termoodporne. Pracownicy w takich niebezpiecznych zakładach pracy są również poddawani długi szkoleniom, zanim zostaną uprawieni do samodzielnego wykonywania takiego zajęcia. W taki sposób pracodawcy zmniejszają niebezpieczeństwo wypadku spowodowanego brakiem doświadczenia. zatrudnionego

Odzież pracowniczaProducenci odzieży pracowniczej dodają zestaw ulepszeń do własnych towarów w celu poprawy bezpieczeństwa ich użytkowników. W butach roboczych są to przykładowo specjalne usztywnienia czy metalowe wkładki przyjmujące na siebie siłę uderzenia. Kurtki robocze (przekonaj się: ) posiadają odblaskowe wstawki, żeby były widoczne w słabym świetle z daleka, specjalnie dopasowywane rękawy dla poprawienia bezpieczeństwa pracy z elementami w ruchu i innego rodzaju usprawnienia. Wszystkie elementy odzieży roboczej muszą przejść stosowne testy wytrzymałościowe i dostać potrzebne atesty, zanim będą wprowadzone do obrotu. Daje to pewność, że produkty te sprawdzą się w warunkach do których zostały stworzone.