Parę porad dla tych tatusiów, którzy planują podarować córeczce mruczącego kompana

Pragnieniem właściwe każdego dzieciaka bywa posiadanie jakiegoś zwierzątka. A rodzice dla swojego potomka najczęściej wybierają tych przedstawicieli świata fauny, którzy mogą pochwalić się posiadaniem mniej lub bardziej miękkiej sierści. Z tej przyczyny wielkim wzięciem cieszą myszki i chomiki, a również pozostałe gryzonie. Pewnym odstępstwem od zasady bywają rybki akwariowe ale to w ogóle nie zmienia faktu, że zwierzęta futerkowe bywają najbardziej rozchwytywane. Weźmy pod uwagę chociażby zwykłego kota, który z upływem lat może stać się ulubieńcem całej rodziny.

Kaloryfer

Autor: Fraser Reid
Źródło: http://www.flickr.com

Kot w małym mieszkaniu miejskim może wcale nie czuć się jak ryba w wodzie. W końcu w usposobieniu tego futrzaka leży poruszanie się własnymi ścieżkami, a tych za dużo w mieście nie zobaczymy. Z psiakiem zawsze możemy wyjść na spacer ( zobacz także ) co wziąć na spacer z psem po parku, lecz z Klakierem to byłaby już lekka przesada, gotowa wzbudzić protesty ze strony opiekunów zwierząt. W takim przypadku warto zatroszczyć się o to, żeby nasz miauczący druh miał zapewnione jak najlepsze warunki mieszkalne. Z pewnością przydadzą mu się specjalne zabawki i niewymienione wcześniej akcesoria, od których aż uginają się sklepowe półki. Nie mniej ważna jest higiena, dlatego kuweta i żwirek silikonowy dla kota stanowią obligatoryjny punkt na zakupowej liście. Zobacz pełną propozycję: idź do strony.

Wieś bywa o dużo lepszym miejscem pobytu dla futrzanego pupila. W takich zakątkach może on oddawać się swojemu ukochanemu zajęciu, czyli chwytaniu nornic i pozostałych szkodników. Ta o niebo większa suwerenność ma jednakże w miarę wygórowaną cenę. Spanie byle gdzie i chodzenie po miejscowych zaroślach powoduje, że futerko naszego pupila zasiedlają niemile widziani mieszkańcy, czyli wszelkiej maści pasożyty. Z tego powodu każdy właściciel tego czworonoga powinien już wprzódy zaopatrzyć się w preparaty na pchły dla kota. Przeczytaj więcej: zobacz na www.

cat

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com

Wraz z pojawieniem się w domu nowego lokatora, trzeba nauczyć nasze dziecko właściwego postępowania ze zwierzęciem. Córka może w drodze ze szkoły kupić w sklepie zoologicznym żwirek silikonowy dla kota, gotowe dania w puszce bądź mikstury witaminowe. Dodatkowo trzeba uświadomić dziecku, że zwierzę to nie rzecz i nie wolno go traktować jako kolejną zabawkę. A sami rodziciele muszą zadbać o to, by w domu panował ład i obowiązywały wszelkie zasady higieny, czyli np. żeby żwirek silikonowy był co najmniej raz dziennie wymieniany, a preparaty na pchły dla kota zawsze stały na regale.