Wesele na zewnątrz – o co trzeba zadbać?

Wiosna i lato to okres, kiedy bierze się najwięcej ślubów. Do zaplanowania uroczystości właśnie w tym okresie zachęca przede wszystkim atrakcyjna pogoda. Co prawda, może wówczas zdarzyć się i deszczowy dzień, ale są większe szanse, że jednak zaświeci słońce. Wiele par wybiera też ślub i wesele poza budynkiem.Dlaczego warto?

ślub - fotografijka

Autor: Tomasz Lewicki
Źródło: http://www.flickr.com

Typowe wesele nie wszystkim parom się podoba. Narzeczeni szukają rozmaitych sposobów, żeby to właśnie ich uroczystość była wyjątkowa i niezapomniana – zarówno dla głównych bohaterów tego wydarzenia, jak też przybyłych gości. Dlatego też coraz częściej na uroczystościach weselnych pojawia się wybrany przez nowożeńców motyw przewodni, a firmy gwarantujące rozmaitego rodzaju atrakcje cieszą się na bieżąco dużą popularnością. Sposobem na oryginalne wesele jest oczywiście wesele (sale weselne Gdańsk) i ślub na świeżym powietrzu. Takie przedsięwzięcie wymaga różnych przygotowań, ale z pewnością będzie także atrakcyjne, zwłaszcza gdy pogoda będzie sprzyjać – wypożyczanie mebli to cud!. W aktualnych czasach wypożyczanie mebli nie stanowi żadnego problemu, stąd też nowożeńcy mogą spełnić swoje marzenia o uroczystości w pięknym miejscu.

ślub - obrazeczek

Autor: Tomasz Lewicki
Źródło: http://www.flickr.com

O czym powinniśmy pamiętać przy organizacji ślubu?Ważną kwestią jeżeli chodzi o ślub i wesele na świeżym powietrzu jest oczywiście wypożyczanie stołów w takim zakresie, żeby mogły one swobodnie pomieścić wszystkich zaproszonych gości na przyjęciu. Jeżeli na dodatek sama uroczystość zaślubin realizowana będzie z dala od kościoła czy też Urzędu Stanu Cywilnego, wypożyczanie mebli powinno obejmować również stolik dla księdza czy urzędnika i rzecz jasna tego typu miejsce należy należycie zaaranżować i ozdobić. Poza tym ważne jest zadbanie o namioty. Chociaż w lecie znacznie łatwiej o pogodny dzień, pogoda potrafi zrobić niespodziankę, a ulewa może szybko zakończyć imprezę i zepsuć całe wydarzenie. Wypożyczanie stołów (przenieś mnie do źródła), miejsce na ślub, zadaszenie, jak również zapewnienie parkietu oraz nagłośnienie i podest dla zespołu muzycznego to jedynie niektóre z kwestii, jakie trzeba dopiąć na ostatni guzik. Rzecz jasna zaplanowanie wszystkiego należycie wymaga wysiłku i zaangażowania, niemniej warto to zrobić, aby zapamiętać to ważne wydarzenie jak najdłużej.