Karnety podarunkowe

Czas zbliżających się świąt jest czasem coraz większej aktywności na poczcie. Przedświąteczny ruch jest najbardziej zauważalny przede wszystkim wśród ludzi starszych, którzy nie są zaprzyjaźnieni z udogodnieniami płynącymi z nowoczesnych mediów.

Wysyłają oni zatem kartki okolicznościowe i kartki bożonarodzeniowe, a poza okresem świątecznym także kartki urodzinowe. Zawsze wydaje nam się to staromodne, konserwatywne, proste i kiczowate, gdy np. mamy na myśli kartki ręcznie robione.

zaproszenia ślubne

Źródło: http://www.waszezaproszenia.pl/

Przyzwyczajenia starszych osób często nas irytują, psują nam plany swoją nudą, powolnością. Jednak czy nie warto się zastanowić nad dobrymi stronami wierności tradycji i staroświeckości?

Jedną z przedstawianych za chwilę zalet jest otrzymanie z okazji swojego święta estetycznej kartki urodzinowej, może nawet kartki ręcznie robionej. Czy nie jest przyjemnie przyjście do domu po trudnym dniu pracy i odebranie w skrzynce pocztowej widocznego znaku tego, że jesteśmy dla kogoś ważni w postaci kartki urodzinowej? Może czasem najważniejsze są słowa, ale, szczególnie jeśli dzieli nas odległość, to jeden z najlepiej widocznych dowodów, że ktoś chciał sprawić nam przyjemność i wciąż o nas pamięta. Gdy, jak wiele osób w dzisiejszych czasach, pracujemy za granicą i dostaniemy kartki bożonarodzeniowe od ukochanej lub ukochanego, czy może być coś piękniejszego?

Tort urodzinowy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Ktoś mógłby powiedzieć, że to dalej zbyt proste i staroświeckie, w dodatku pretensjonalne, ale okazałby się ignorantem. Zwykły spacer na pocztę udowodni mu, że jest w błędzie. Nie mówimy tutaj już o księgarniach, czy utrzymanych w specjalnym stylu sklepach papierniczych. Można nabyć tam nie tylko słodkie kartki ślubne, czy religijne kartki bożonarodzeniowe, ale wybór jest większy, w tym kartki ręcznie robione. Nie muszą być zwykłe. Spotykamy różne: pełne obrazków komicznych i absurdalnych, śmiesznych, czy reprodukcji dzieł znanych artystów. Krótko mówiąc: do wyboru, do koloru.

Bardzo zalecam to omówienie (https://canadia.pl/kontakt/) wszystkim, którzy bez rezultatów poszukują artykułów o podobnej tematyce i które są równie nietuzinkowe. Kliknij i zobacz!

Lepiej więc zastanowić się nad bliskimi, o których ostatnio mniej się troszczyliśmy, a kartka okolicznościowa byłaby najlepszym sposobem do pogłębienia znajomości z nimi.