Kilka przydatnych informacji o wykorzystaniu tektury falistej w najróżniejszych opakowaniach.

Papier od dawna jest powszechnie stosowanym materiałem pakunkowym. W ostatnim czasie wyrosła mu spora konkurencja w postaci tworzyw sztucznych, lecz nadal opakowania papierowe są spotykane w praktycznie każdym sklepie.

Tak naprawdę plastiki dobrze się sprawdzają w przypadku na przykład worków, lecz wszelkich pudełek czy kartonów już się z nich nie robi. Bierze się to nie tylko z kosztów, gdyż takie opakowanie byłoby znacznie droższe, lecz również ze względów praktycznych. Po prostu od wielu lat wszyscy wiedzą, że na wszelkie duże i małe pudła najlepsza będzie tektura falista i póki co nic nie wskazuje na to, żeby miała urosnąć jej jakaś konkurencja (profesjonalna tektura (foliarka do palet) falista). Opakowania tego typu znalazły zastosowanie w praktycznie wszystkich gałęziach handlu, nawet przy większych gabarytowo produktach, typu meble czy okna.
rękawica ochronna

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Tektura falista jest sprzedawana w wielu różnych odmianach, przez co można ją odpowiednio dobrać do danego opakowania (najlepszy producent taśm). Poszczególne jej rodzaje różnią się ilością warstw i twardością, a co za tym idzie wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Najczęściej oferowane są bele i arkusze o różnych wymiarach, jeśli chodzi o bele długość całego arkusza może mieć długość nawet stu metrów. Przeważnie materiał ten występuje w kolorze białym i szarym, ale w razie czego producent tektury przygotować go może w dowolnej kolorystyce.

Tego typu sytuacja może mieć przykładowo miejsce w przypadku opakowań produktów spożywczych i przemysłowych, na których nadrukowuje się loga producenta i informacje dla klientów.