Ciekawe schody – element użyteczny i designerski

Schody to stała część wielu mieszkań. Dobrze wiemy, po co się je buduje. Jednakże nie każdy wie, jak finezyjne mogą przybierać kształty. Schody to element budowli lub specjalnego uformowania terenu, który czyni możliwym procesy komunikacyjne pomiędzy zróżnicowanymi poziomami

.

dom - zbliżenie

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Schody znane są od najstarszych wieków. W starożytności oraz średniowieczu miały one zastosowanie czysto praktyczne. Tylko zewnętrze stopnie, wykonane z kamienia, pomimo nieskomplikowanej formy stanowiły element architektoniczny zdobiący, podkreślający znaczenie obiektu – w ten sposób zdobiono schody które wiodły do miejsc kultu religijnego jak również zamku itp. Produkcją schodów zajmuje się także kowalstwo artystyczne. Znacznie później w dobie renesansu rozpoczęto stosować formy schodów o bardziej dekoracyjnym kształcie – jak się sprawdza kowalstwo artystyczne. Poza schodów reprezentacyjnych umieszczane w pałacach, bibliotekach, teatrach czy zwykłych domach stosowano także ciasne, słabo oświetlone, niewygodne schody przeznaczone dla służby.

Z pewnością nada Ci się bezpłatny dostęp (http://www.obozywedrowne.com/) do naszej kolejnej witryny. Nie ociągaj się, tym bardziej jeśli zaciekawiły Cię opublikowane tutaj treści.

Współcześnie na szczęście dostępne są na naszym rynku każdego rodzaju schody, jakie z pewnością zadowolą gusta nawet bardzo wybrednych klientów.

Zwiedzając sklepy budowlane można kupić na przykład schody kręcone (super są te schody kręcone). Doskonale sprawdzają się one w niewielkich przestrzeniach, ponieważ zajmą niewiele miejsca. Dostępne są w wielu różnych kształtach. Jeżeli zależy nam na produkcie najwyższej jakości opłaca się zdać na kowalstwo artystyczne – ludzie, którzy się tym zajmują wykonają dla nas dowolne schody, ściśle takie, jakie chcemy mieć. Wymiary schodów określają przepisy budowlane zawarte w rozporządzeniu odnośnego ministra: jest to zapis ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w zakresie wyznaczników technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki oraz ich usytuowanie. Zgodnie z tymi przepisami minimalne wymagania jakie powinna spełniać każda konstrukcja budowlana są zależne od przeznaczenia budynków, a co z tym związane przeznaczenia schodów: czy będą to – wejścia do piwnic, schody prowadzące na poddasza czy schody w budynkach użyteczności publicznej. Zapewniamy, iż wszystkie schody również schody kręcone, oferowane za pomocą witryny www wykonywane są z dbałością o jak najbardziej dokładne respektowanie wszelkich zasad budownictwa, jakie się z nimi wiążą.