Wizualna poprawa własnego i polepszenie osiągów silnika

Posiadacze aut potrafią zrobić dużo dla poprawy wizualnej swojego auta, ale również dla lepszych osiągów napędu.
Seryjne programy są skonstruowane tak, żeby zagwarantować możliwie najmniejsze zużycie paliwa, pozostawać w zgodzie z ekologią, także mieć margines bezpieczeństwa taki, jaki pozwoli motorowi znieść określony okres eksploatacji nawet w warunkach niewłaściwych z gwarancją producenta.

Sklep tuning proponuje dużo części, które w ewidentny sposób polepszą nie tylko wizerunek zewnętrzny, ale także moc silnika. Chip tuning to elektroniczne podwyższenie siły napędu samochodu. Polega na spożytkowaniu zasobów, jakie zostawił producent. Takie zapasy są największe w autach z turbosprężarkami, jednak są także w wozach bez turbiny. W nowszych autach chipowanie realizowane jest przez wgranie systemu do sterownika za pomocą interfejsów przez gniazdo diagnostyczne. Odpowiednio wykonany, w znacznym stopniu powiększa wygodę i bezpieczeństwo jazdy bez ryzyka uszkodzenia silnika.
Vectra tuning jest w stanie włączać przeróżne części samochodu i może być realizowany z założeniem zdobycia przeróżnych celów. Wielu kierowców tuning pojazdu łączy z zamontowaniem spojlerów, chromowanych nakładek na końcówkę wydechu, nisko profilowych opon, bądź też przyciemnieniem szyb.

O ile takie zmiany wizualne są osobistym wyborem, to każde ingerowanie w zawieszenie, bądź układ hamulcowy jest w stanie być niebezpieczne tak jak dla samych kierowców, jak i pozostałych eksploatatorów dróg.
Używa się również aplikacje modyfikacyjne, jakie zdecydowanie pomniejszają zużycie paliwa i nazywa się je mianem ecotuningu.