Chip tuning jako pozytywne transformacje w aucie

Chip tuning może być początkiem wielu korzystnych transformacji w naszym samochodzie. Tak długo jak z siły i momentu korzystamy z ostrożnością i rozsądnie, a modyfikacja jest wykonana w granicach możności i wytrzymałości konstrukcyjnej pojazdu to chip tuning ma sens.

Chip tuning (przejrzyj tuning diesel pod adresem s-performance.pl/) jest transformacją programu komputera kierującego silnikiem. Jeśli auto ma duży przebieg i jest generalnie zużyty, to nawet jeśli motor jest sprawny, to do tuningu powinno się podchodzić rozważnie. Większe moce to większe obciążenie układu pędnego. Właściwym pomysłem jest wtedy pełny przegląd przed tuningiem, wymiana hamulców, paska rozrządu, ewentualna regeneracja, lub wymiana turbosprężarki i sprawdzenie i dokręcenie wszystkich opasek rur powietrza.
pracy

Autor: David Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Chiptuning to zabieg który polega na wyeliminowaniu ze sterownika jednostki pędnej fabrycznego programu i zamienianie go programem dostarczonym przez tunera. Ze względu na potencjał turbosprężarki, nowiutkie mapy mierzone do napędów wysokoprężnych zwykle koncentrują się na podwyższeniu ciśnienia doładowania, oraz wtryskiwaniu większej ilości paliwa do cylindra. Bezproblemowy zabieg jest o tyle skuteczny, że umie całkiem przekształcić charakterystykę modyfikowania mocy, zapewnić dużo większą siłę motoru i czasem zoptymalizować wyniki spalania.
rowery

Autor: Mermaid Properties Sp. z o.o.
Aby poddać samochód takiej modyfikacji, powinien być utrzymany w porządku. Trzeba pamiętać o zmianie oleju, filtrów i wkładów, także używać paliwa z pewnych stacji.

Po tuningu auto zyskuje na mocy co bardzo przydaje się przy wyprzedzaniu. Modyfikacje należy jednak realizować rozsądnie, nie wystawiając silnika na przesadny trud.