W jaki sposób można zredukować koszt przechowywania materiałów

Magazyn – miejsce bez którego żadne przedsiębiorstwo produkcyjne bądź obiekt handlowy nie mogą działać. Jest on istotnym elementem krwiobiegu przedsiębiorstwa. Jego sprawność działania decyduje często o tym jak szybki będzie przebieg produkcji.

Dzisiaj to program komputerowy decyduje często jak działa skład. Odeszły w zapomnienie czasy gdy magazynierem był zazwyczaj pracownik tuż przed emeryturą, z długopisem w ręku oraz znacznym doświadczeniem. Dzisiaj jest to pracownik z laptopem, którego wiedza dalece wybiega poza magazyn Program wspierający działalność magazynu poza generowaniem sprawozdań magazynowych winien posiadać możność swobodnej wymiany danych z innymi programami finansowymi wykorzystywanymi w przedsiębiorstwie (na przykład z programem generującym faktury online. Magazyn nie jest jedynym oddziałem znaczącym w firmie. Kolejny to kadry płace, chyba najistotniejszy wydział z punktu widzenia pracownika, gdyż obsługują one najistotniejsze dla pracowników przedmioty. Kadry płace to także jeden z najbardziej wieloaspektowych działów przedsiębiorstwa.

płacenie podatków

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com

Powód tego stanu rzeczy jest względnie prosty. Przepisy prawa pracy to gąszcz często bardzo szczegółowych dokumentów, rozporządzeń, zarządzeń które się modyfikują bardzo szybko. Bez pracy tego wydziału pracobiorca nie otrzymałby zapłaty a jego chlebodawca miałby kłopot z naliczeniem dla przykładu zaległego urlopu, nie wspominając już o karach pieniężnych za niedopełnienie obowiązków ciążących na pracodawcy, takich jak prowadzenie listy płac.

Bez względu na to o jakim dziale naszej firmy mówimy obecność komputerów stała się nieodzowna. O wadze dobrego oprogramowania mówią problemy jakie kiedy niekiedy w swym funkcjonowaniu miewają biura państwowe z obsługą interesantów, bo dostawca internetu TVK – (internet dla firm wrocław) programu niewłaściwie wyliczył przepustowość sieci albo zamawiający jakiegoś czynnika nie przewidział i system przestał działać. Stan taki nie tylko daje jest powodem do publicystycznych dywagacji ale też powoduje spore nerwy u petentów (że o takich drobiazgach jak kłopoty okresowe z bankomatami nie wspomnę). Możemy przypuszczać że w przyszłości rola informatyki będzie zwiększać się. Już obecnie nie można się obyć w przedsiębiorstwie bez sprzętu komputerowego a proces ten będzie ulegał nasileniu.