Reklama zewnętrzna – w jaki sposób najlepiej ją robić, by nie zaprzepaścić zainwestowanych środków?

Jak zabrać się za zorganizowanie kampanii reklamy zewnętrznej, tak aby zyskać jak najkorzystniejszy wynik?

Reklama wielkoformatowa

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Reklama zewnętrzna, nawet przy nieustannie zwiększającej się roli marketingu sieciowego, ciągle pozostaje istotnym składnikiem w prowadzonych kampaniach, ze względu na jej duży zasięg i masowy charakter. Ta forma gwarantuje wielokrotny i niełatwy do pominięcia dla odbiorcy kontakt z przekazem.

Rzecz jasna w teorii możemy wszystko zrobić sami – zlecić stworzenie projektu grafikowi, wydrukować plakaty, a potem rozklejać je na mieście (jedynie w miejscach do tego udostępnionych), które pewnie i tak zostaną natychmiast zerwane albo zasłonięte innym ogłoszeniem. No w porządku, żarty na bok. Zdecydowanie odradzamy ten zamiar. Z pewnością nie będzie wystarczającego wyniku, a jakieś środki wszakże w to włożymy. Może zatem powinna się tym zająć agencja reklamowa, która zadba o wszystkie etapy i posiada do dyspozycji billboardy, czyli wielkoformatowe nośniki, na jakich nasz plakat będzie bardziej zauważalny?

Na co zwracać uwagę, co może nam zaoferować agencja reklamowa? – agencja reklamowa Jeśli decydujemy się na oddanie w ich ręce całego procesu będzie to: współpraca grafika, który właściwie stworzy projekt, korzystna cena druku materiałów, przygotowanie i dostarczenie ich do miejsca ekspozycji, zadbanie, by plakaty były dostosowane do rozmiarów tablic. Korzystnie jest, gdy agencja reklamowa dba o konserwację i inne czynności konieczne do utrzymania odpowiedniej ekspozycji naszych reklam. Warto też korzystać z wiedzy doświadczonych pracowników agencji, jeżeli chodzi o to, co i jak ma pokazywać nasza reklama. Bardzo istotną kwestią jest, gdzie znajdą się nasze billboardy. Warto przed zaczęciem współpracy sprawdzić, w jakich punktach usytuowane są nośniki. Nie chcielibyście chyba wydać pieniądze na reklamę, którą mało ludzi zobaczy?

Oprócz samej lokalizacji agencja reklamowa powinna nam podać informacje o otoczeniu nośnika, rodzaju, gdzie stoi, bliskiej sygnalizacji świetlnej, natężeniu ruchu pieszych i samochodów w tamtym regionie. Te wszystkie elementy mogą znacznie wpłynąć na odpowiednio duży odbiór (zobacz odbiór elektrośmieci gdynia) naszej reklamy. Trzeba też sprawdzić, czy billboardy są oświetlone, co powoduje lepszą widoczność w nocnych godzinach, a w porze zimowej – przez dużą część doby – .

Mamy nadzieję, iż dzięki tym paru sugestiom prościej będzie wam wybrać odpowiednią agencję reklamową.