Jak rozliczyć PIT online. Krok po kroku

Jak rozliczyć PIT? Obliczanie podatku PIT to doroczna bolączka wielu Polaków. Należy jednakże o tym pamiętać, aby później nie mieć kłopotów z urzędem fiskalnym. Jak rozliczyć PIT przez sieć internetową? Gdzie odnaleźć wniosek PIT? Poniżej odnajdziecie przewodnik, jak rozliczyć podatek PIT. Dowiecie się też, kiedy otrzymacie zwrot podatku, a również jakie są najczęstsze omyłki podczas wypełniania PIT-u.

Do końca kwietnia należy wypełnić oraz dostarczyć zeznanie podatkowe. Wiemy o tym świetnie, bo co roku data jest taka sama. Niemniej jednak połowa z nas obliczanie PIT 37 zostawia na ostatni moment. W urzędach skarbowych najogromniejsze kolejki zawsze tworzą się w drugiej połowie kwietnia. Odkładając, a potem składając arkusz w pośpiechu, narażamy się na stres i pomyłki, o jakie bardzo łatwo.

Podoba Ci się tego typu post? To świetnie, jeżeli masz chęć poznać coś tak samo niebanalnego, to zapewne zaciekawi Cię także użyteczna treść (http://wkg.pl/oferta/branze/przemysl-farmaceutyczny/).

Najczęściej zapominamy o podpisie. Wtenczas urząd przyzywa nas do jego dopełnienia i trzeba się fatygować drugi raz. Mylimy także NIP zakładu pracy ze swym NIP-em. Pamiętajmy, że można wpisać w deklarację po prostu własny numer PESEL. Niekiedy gubimy się w tabelkach oraz mylimy rubryczki, np. dochód i przychód.

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Dosyć częstym błędem jest także zaznaczanie przez współmałżonków opcji, iż rozliczają się razem, w czasie gdy jedno z nich, prowadząc działalność, musi odprowadzać podatek liniowy. Ogonków na razie nie ma, zatem warto z tego korzystać. Przesyłając zeznanie już teraz, możemy spodziewać się, iż rychło uzyskamy zwrot podatku. To, jak szybko dostaniemy pieniądze, zależy od wielu czynników: czasu złożenia PIT 37, sposobu, w który to zrobimy oraz podania czy nie podania numeru konta bankowego. Najszybciej zwrot uzyskają te osoby, jakie złożą deklarację możliwie prędko, drogą elektroniczną a także podadzą swój numer konta . Mogą się spodziewać pieniędzy w czasie prawie dwóch tygodni. Często zwrot przychodzi prędko, po kilku dobach.

Rozliczenie podatku dochodowego przez internet jest bardzo prostą formą realizacji tego kłopotliwego do tej pory obowiązku. Dzięki temu, iż można deklarację posłać drogą elektroniczną, unikniemy kolejek w urzędach podatkowych a także pocztowych i mamy pewność, że deklaracja została wypełniona poprawnie. Po pierwsze szczędzimy czas, można to zrobić w każdej chwili w mieszkaniu. Warunkiem jest posiadanie komputera z dojściem do internetu. Powinniśmy też zainstalować stosowną wtyczkę, która umożliwia nam dokonanie tego rozliczenia. W czasie wpisywania danych system poprowadzi nas „za rękę”, krok po kroku, podkreślając możliwe błędy, a także przeliczy za nas część merytoryczną blankietu, a więc prawidłowo obliczy podatek od pozyskanego dochodu.