Elewacja klinkierowa to dość wartościowa inwestycja, czy godna jest swojej ceny?

Rewelacyjnie przystraja budynek i podnosi jego prestiż – elewacja klinkierowa powoduje, że dom wygląda szlachetnie, spektakularnie. Rozległy wybór odcieni i faktur cegieł powoduje, iż tego typu dodatek dostroi się do gustów niemalże wszelkiego człowieka.

Elewacja klinkierowa

Autor: Röben Polska
Źródło: Röben Polska
Jedną z wielu plusów szczegółu wykończeniowego, jakim są elewacje klinkierowe jest to, iż lokal mieszkalny ozdobiony w taki sposób bajecznie się starzeje. Nie ma bodajże nic lepszego, jak doznanie dorosłości budynku po paru latach od jego zbudowania, w zastępstwie| określenia jego brzydoty. Taki model zdobienia przeważnie aplikowany jest w Belgii, Niemczech i Holandii.

Tamtejsze kraje bez wątpienia przekonały się o jego wspaniałości. W Polsce także coraz nagminniej się je napotyka, w związku z tym w obecnych czasach w sklepach posiadamy coraz bogatszy wybór tegoż detalu. Mamy różne wzory faktur, formaty, kolory – wszystko to powoduje, iż elewacje klinkierowe są weną dla wielu projektantów i dekoratorów.

znajdują one wsparcie tak samo u tradycjonalistów jak i tych operujących dzisiejszym stylem, bo umieją wkomponować się w każdy model architektury. Teraz entuzjastycznie dopieszcza się w ten sposób zarówno nowomodne domy o normalnej bryle zbudowanej na planie prostopadłościanu, jak i te nawiązujące do tubylczych tradycji – wejdź tutaj.

Cegły klinkierowe z powodzeniem zdobią elewacje domów. Doskonale komponują się z drewnem, ze szkłem, a nawet stalą. Wykorzystanie ich wyłącznie w strefie parteru powoduje, że wydaje się być mniejszy niż w faktyczności. Użycie klinkieru w strefie wejścia sprawi, że zyska czcigodny, budzący ufność charakter, a także asekurację przed uszkodzeniami mechanicznymi, np. obtłuczeniami i umazaniami, na które jest nierzadko wystawiana.

Elewacja z siwej cegły urozmaicona drewnianą okładziną zaznacza nowomodny charakter domu. Czasem duże powierzchnie elewacji wykończone cegłą mogą być zbyt potężne i przytłaczające. Aby tego uniknąć, spoiny pomiędzy nimi napełnia się zaprawą w kontrastującym kolorze.

Zastosowanie klinkieru na częściach elewacji bądź do wykończenia szczegółów ma długą tradycję.

Podobne wiadomości znajdują się tutaj – więcej zobaczysz na stronie (http://www.tantricparadise.pl/masaz-yoni-warszawa/), którą również warto odwiedzić. Naturalnie jeśli taka problematyka jest dla Ciebie użyteczna.

Nieraz niewielka cząstka elewacji wykończona tym artykułem sprawia, że budynek robi poczucie solidnego, czytelnego, z charakterem – staje się rozpoznawalny i nabiera indywidualności. Cieszmy się zatem, iż posiadamy raz po raz większy asortyment tychże produktów.