W rozwijaniu wyobraźni oraz intelektu szkraba istotnym aspektem są zapewne książeczki

Dawno już udowodniono, że maluchom musimy czytać od początku — w sumie możemy to czynić już wówczas, gdy są w brzuchu matki.

molo w Sopocie

Autor: Michał Paluchowski
Źródło: http://www.flickr.com
Książki mogą być najwspanialszym przyjacielem człowieka przez całe życie. Musimy jedynie nauczyć szacunku do nich. Najlepiej byłoby rozpocząć już od najmłodszych lat. Na początku powinniśmy kupować książeczki, które będą posiadały grube oraz gumowe strony. Dziecko będzie mogło się nimi bawić, wymachiwać oraz nawet brać ze sobą do wanny. W tym czasie nie chodzi nawet o zwykłe czytanie, ile o przyzwyczajanie maleństwa do istoty książek. W tych pierwszych egzemplarzach czasami nie wydrukowano nawet tekstu albo jest on ograniczony do kilku słów. Chodzi raczej o rysunki. Z reguły są to zwierzęta czy przeróżne samochody i pociągi. Rysunki powinny być miłe i narysowane w spokojnych pastelach. Wiedząc, że osesek będzie wkładał książeczkę do ust, musimy zweryfikować, czy ma ona właściwy atest. Tworzywo, z którego była zrobiona, nie powinien przykładowo zawierać jakichkolwiek metali ciężkich. Z wiekiem nasz szkrab będzie chciał już inne książki. O piratach albo księżniczkach. Warto wtedy kupować pięknie ilustrowane historie i czytać je przed pójściem spać. W taki sposób będziemy przyzwyczajać dziecko, że czytanie jest wspaniałe.

W starszym wieku już samodzielnie będzie decydowało, czy chce czytać fantastykę czy kryminały.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jest nam miło. Pewnie zechcesz też przeglądnąć nowe zajmujące informacje? Wystarczy tylko kliknąć na hiperłącze do artykułu (www.akademiasklep.pl/) i gotowe.

Pozwólmy mu na to. Najistotniejsze jest to, by połknęło bakcyla. Pamiętajmy, że książki można zamawiać online — będzie to najlepsze wyjście.