Proste sposoby na oszczędności. Drobne zmiany w domu – duży zysk.

Niezmiernie często wychodzi na jaw, że nasze codzienne nawyki i małe zmiany mogą zaowocować dużymi oszczędnościami. Od czego rozpocząć zmiany w domu? Ponieważ codziennie w naszym domu posługujemy się tymi samymi sprzętami, można pomyśleć o ich wymianie na ekonomiczne (np. lodówka, pralka). Zakup zmywarki, która zużywa 12 litrów wody, chociaż jednorazowo będzie większym wydatkiem, zwróci nam się po pewnym czasie. Zamknięcie monopolu na rynku sprzedawców gazu swobodnego wyboru firmy, która dostarczy gaz do naszego gniazdka.

gaz

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Zmiana dostawcy gazu może zapoczątkować spore oszczędności, lecz nie decydujmy się na to za szybko, zanim szybciej nie dokonamy elementarnego porównania, jakie pokaże, ile można zaoszczędzić w skali miesiąca. Gdy już podejmiemy decyzję, sprawdźmy także, jak wyglądają uwarunkowania wypowiedzenia umowy na handel gazem z bieżącym sprzedawcą. Duża konkurencja jest również pośród dostawców energii, nie ma już monopolu na elektryczność, jak i na handel gazem – sprawdź pełną propozycję pod adresem. Opcję zaniżenia rachunków za energię ma każda osoba, a zamiana sprzedawcy energii elektrycznej nie jest związana z koniecznością wymiany licznika czy płacenia za sam proces. Zmianę wysokości opłat powinniśmy zauważyć także w momencie, kiedy wymienimy żarówki na energooszczędne w tych pomieszczeniach, w których światło pali się długo. LED-y także są ekonomiczne. Jeśli nasze ogrzewanie (pompa geotermalna) w mieszkaniu można samodzielnie regulować i programować, ustawmy cykle grzania na 2 tryby – gdy przebywamy w domu i kiedy nie ma nas w domu. Tym sposobem temperatura nie będzie zbyt wysoka kiedy nie jest to konieczne, ale należy wiedzieć, iż zaoszczędzimy na tym jedynie wtedy, gdy różnica pomiędzy temperaturami będzie wynosiła dwa st..

Jeżeli omawiana kwestia jest dla Ciebie pomocna, sprawdź oprócz tego więcej szczegółów pozycjonowanie witryn internetowych tutaj – te wiadomości również nie powinny pozostać niezauważone.

Jeżeli będzie więcej – piec będzie potrzebował więcej energii aby zagrzać mieszkanie i oszczędność będzie niezauważalna.

pieniądze

Autor: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com
Mądry konsument zna swoje prawa, dlatego trzeba poświęcić trochę czasu na porównanie kosztów energii i sprawdzenie na przykład czy propozycja konkurencyjnego dostawcy mediów może być bardziej korzystna cenowo i pozwoli zmniejszyć opłaty – A może czeka nas zmiana dostawcy gazu? Wystarczy zestawić ceny i dokonać wyboru najlepszej oferty.