Wykładziny samochodowe, kontra dywaniki – jaka dokładnie jest między nimi różnica?

Zwykle, kiedy słyszymy na temat wykładzin do samochodu, stają nam przed oczami nie wykładziny, lecz dywaniki, które w rzeczywistości odrobinę różnią się od swoich niezaprzeczalnych „braci”.

oszczędności

Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com
Co jednakże łączy, a co odróżnia od siebie dywaniki oraz wykładziny samochodowe? Co bardziej może nam się opłacić?
Jak niewiarygodnie prosto można się domyśleć, wykładziny samochodowe oraz dywaniki posiadają identycznie to samo zadanie: ochraniać podłogę naszego własnego samochodu przed wszelkim brudem, który to zwykle nanosimy do samego jego wnętrza nie specjalnie, lecz po prostu wchodząc do samego środka. Jak bardzo dobrze wiemy, w uzależnieniu od danej pory roku oraz stanu podłoża, po jakim to chodzimy, do naszego obuwia ma możliwość przyczepić się tak właściwie wszystko – wchodząc jednakże do samochodu dosłownie cały ten brud osadza się na jego spodzie, co siłą rzeczy każe nam zadbać o to, aby ów brud się „nie rozrósł” i aby zachować podłogę w czystości. Zarówno dywaniki jak i wykładziny posiadają o to zadbać, jednak pomimo tego zadania oba te przykłady dość mocno się od siebie odróżniają. Dywaniki do samochodów musimy zawsze dopasować do samego modelu posiadanego przez nas samochodu – jest to o tyle ważne, albowiem każde Auto ma w inny sposób ułożoną podłogę, z powodu czego nie każdy dywanik może pasować. Inną rzeczą jest to, że dywaniki robi się z różnych materiałów. Wykładziny zaś zazwyczaj mają dość ograniczony zakres zastosowanych do ich wykonania materiałów – różnią się jedynie grubością i gęstością materiału.

Jednak ich zaletą bywa niewątpliwie cena no i to, że kupujemy ją na metry, mogąc wyciąć z niej wszelakie kształty, dzięki czemu można ją dopasować do dosłownie każdego auta.