Druk, od czasu wynalezienia, stał się niezwykle popularny

Z jakiego powodu? Najczęściej przez wzgląd na fakt, że tym sposobem książki stały się zdecydowanie bardziej dostępne dla normalnego człowieka. Aktualnie drukuje się jednakże nie tylko słowo pisane, ale także plakaty, ulotki bądź obrazy. Możliwości jest faktycznie dużo, z czego klienci skwapliwie korzystają. Powstało z tego względu dużo technik druku, przykładowo druk 3D, jaki w ostatnich latach robi na światowym rynku rzeczywiście furorę. Jedną z najbardziej popularnych metod jest sitodruk. Na czym on polega?

Prasa drukarska

Źródło: http://www.sxc.hu
Sitodruk, jak sama nazwa sugeruje, bazuje na specjalnej siatce, przez której oczka przepuszczana jest farba. Siatka jest wyposażona w określony szablon wydruku i rozciągana na specjalnej ramce. Ten rodzaj druku stosowany jest zarówno w przypadku wydruków na powierzchniach płaskich, na przykład na koszulkach, jak również na powierzchniach okrągłych. Dlaczego sitodruk wyróżnia się tak sporym zainteresowaniem? Przede wszystkim ze względu na fakt, że może być zastosowany na podłożach o różnym kształcie i gwarantuje wysoką jakość wydruków. Zazwyczaj sitodruk jest używany także do wykonywania nadruków na płytach CD, a nawet na balonach (zobacz dodatkowe informacje na

Kiedyś, maszyny do sitodruku Polacy byli zmuszeni kupować u producentów zagranicznych, dziś jednak na rodzimym rynku istnieje wiele firm jakie trudnią się ich produkcją i sprzedażą. Są one coraz bardziej zaawansowane technicznie, toteż pozwalają na druk wielkoformatowy, w różnych kolorach. Maszyny znaleźć można także na serwisach aukcyjnych. Najczęściej, towarzyszą im wszystkie niezbędne akcesoria.

Ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, które mają ograniczone środki finansowe, jest zakup używanych maszyn do sitodruku, jakie niekiedy są w bardzo dobrym stanie technicznym. Mogą posłużyć tym drukarniom, jakie dopiero zaczynają własną działalność, w związku z tym nie są w stanie wydać większej kwoty na kupno niezbędnych maszyn.

Żeby zgłębić wiedzę na opisywany temat obejrzyj stronę (https://www.vincent.pl/maszyny-pakujace/kartoniarki/Maszyny-do-skladania-kartonow/), która posiada ciekawe informacje na prezentowany temat – wystarczy kliknąć!

Rzecz jasna, zanim podejmie się ostateczną decyzję koniecznie trzeba zapoznać się z ich stanem technicznym, aby mieć pewność, że maszyny są warte swojej ceny i faktycznie posłużą przez dość długi czas (przykładowo niezbędny do zarobienia pieniędzy).