Różne wykorzystanie drewna przy budynku

Dużo osób zastanawia się jaki wybrać dla siebie dom, murowany, czy drewniany. Organizacja budowy wywołuje o wiele mniej kłopotów, kiedy stawia się dom drewniany. Postawienie domu można realizować o jakiejkolwiek porze roku, nawet w zimie, gdyż oprócz utworzenia fundamentów, nie są żądane żadne mokre roboty, jakie trzeba przeprowadzać w temperaturze dodatniej.

dom wykonany z drewna
Oprócz tego tańszy i wygodniejszy jest transport surowców na plac budowy, bo jest ich mniej i są znacznie lżejsze niż materiały do domów murowanych. Domy z drewna winny być realizowane przez specjalizujące się w tej technice jednostki. Drewno to naturalny surowiec ochoczo stosowany również do konstrukcji elewacji. Drzewo elewacyjne musi być dobrze impregnowane. Odpowiednio zabezpieczone i wentylowane będzie cieszyć pięknym wyglądem przez długie lata.

Doprawdy spodobał Ci się nasz wpis? Szalenie nas to raduje. W takim razie namawiamy do nowych newsów – po prostu najedź na link do źródła.

Długość desek trzeba przystosować do wymogów danej elewacji. Modne obecnie profile żaluzjowe posiadają trochę inne proporcje niż tradycyjne deski.

Sprawdź również – CLT

Elewacje drewniane są coraz bardziej atrakcyjne. Deski elewacyjne mogą być położone na całej elewacji, bądź na jej kawałku. W ciągu minionych paru lat coraz to popularniejsze staje także drzewo modyfikowane termicznie. Drewno na elewacje musi być odporne na warunki atmosferyczne i zniszczenia biologiczne spowodowane grzybami i szkodnikami. Fasadę drewnianą jest możliwość mocować do wszelkiego rodzaju ściany. Zwykle stosuje się ruszt drewniany zbudowany z tego samego typu drzewa co elewacja, precyzyjnie zaimpregnowanego. Tarasy drewniane to wygodne miejsca wypoczynku i dekoracja domu.

deski, drewno, taras

Autor: Wolfcraft
Źródło: Lange Łukaszuk s.j.
Wspaniale konstruują się z detalami wykończenia domu i roślinami w ogródku. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę to, że konstrukcja tarasu drewnianego jest wyjątkowo szybka, a deski są stosunkowo tanie, to należałoby się na niego zdecydować. O tym, czy taras będzie ładny także po kilku latach, przesądzają normalne zabiegi pielęgnacyjne. Dwa razy w roku nieodzowna jest dogłębna pielęgnacja. Należy dokładnie umyć taras, a następnie położyć olej, który się świetnie zakonserwuje deski.

Może Cię też zainteresować – meble ogrodowe