Kupiłeś działkę, na której jest stary dom – dowiedz się, co trzeba uczynić, by budowla zniknęła

W Polsce bardzo mocno wzrosła liczba kupowanych działek. Nasi rodacy, którzy coraz więcej zarabiają, chętnie inwestują swe pieniądze w nieruchomości. Często po to, by po prostu włożyć gdzieś gotówkę, a często po to, aby samodzielnie móc się wybudować w danym miejscu. Najbardziej wzrosły ceny działek na obrzeżach wielkich miast, które od jakiegoś czasu regularnie wcielają w swój zasięg również pobliskie wioseczki.

W tym okresie dużą popularnością zaczęły cieszyć się firmy wyburzeniowe. Z jakiego powodu? Działki, które szybko okazały się bardzo atrakcyjne (tuż na skraju miasta, cisza, spokój, prosty dojazd do zakładu pracy), warto było kupować natychmiast. Częstokroć jednakże stały na nich stare domy. Najlepszym wyjściem było ich wyburzenie, oczyszczenie terenu i rozpoczęcie swojej budowy. To również oznaczało zdecydowanie niższe koszta aniżeli wydatek na remont niszczejącego domostwa. I tak jak na skraju miasta, tak i w jego centrum warto kupić

stary piętrowy dom na

Autor: Don Graham
Źródło: http://www.flickr.com

tereny. Rzecz oczywista, jeżeli chodzi o te w śródmieściu, pieniądze są znacznie wyższe i na ogół nabywane są przez przedsiębiorstwa, które chcą wybudować albo kamienicę mieszkalną albo budynek do wynajęcia. Tu czestokroć firmy wyburzeniowe również bywają niezastąpione – stare budowle, które najzwyczajniej w świecie oszpecają miasto, są niszczone, aby w ich miejsce wybudować coś zdecydowanie milszego dla oka. Niesie to korzyść dla wszystkich: miasta (unicestwiona zostanie stara budowla, obszar stanie się ładniejszy, a co się z tym łączy i bardziej atrakcyjny dla inwestorów), firmy kupującej (wybuduje budowlę, będącej powiększać jej zysk), firmy wyburzeniowej (kolejne zlecenie).Czy ciężko wynaleźć odpowiednią firmę która zajmuje się wyburzaniem budynków?

Nie bardzo. Wystarczy otworzyć komputer i wstukać w wyszukiwarkę określone hasło. Pokaże się sporo stron wizytówkowych firm prosperujących w tym obszarze. Trzeba wcześniej sprawdzić ceny, poczytać w Sieci, czy nie było kiedyś żadnych zażaleń i czy firmę warto brać. Praktycznie w każdym wojewódzkim mieście funkcjonują takie firmy, więc ich znalezienie nie powinno przysporzyć żadnych problemów. Dowiedz się więcej na: cenny wyburzeń budynków – więcej – cennik pełna księgowość cena – ile kosztuje wyburzenie starego domu na twojej działce: