Systematyczna weryfikacja jest obligatoryjna we wszystkich aspektach ludzkiej działalności, a zwłaszcza w sprzedaży

Prowadzenie eleganckiego butiku staje się dzisiaj autentycznym wyzwaniem. Przyjęcie do pracy fachowej i miłej pracowniczej obsady, znalezienie, a potem oferowanie dobrze sprzedającego się produktu czy pozostawanie konkurencyjnym na rynku, to tylko niektóre z nich. Wiedząc, że nie wyczerpiemy tematu w całości, przypatrzmy się się z bliska takim dwóm wybranym zagwozdkom, jak ocena dostawców i testy konsumenckie. Z jednej strony zajmiemy się kontrolą poziomu jakości asortymentu, a z drugiej zbadamy poziom satysfakcji wszystkich kupujących w naszym sklepie.

Dostawca

Autor: Raphael Desrosiers
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór dostawców staje się kluczowy, zwłaszcza wtedy, gdy nasz sklep jest ogromny i programowo ma za zadanie proponować artykuły wielu producentów. Postawienie na markę i terminowość dostaw wydaje się być tak bezdyskusyjne, jak prawa fizyki obowiązujące we wszechświecie. Ocena dostawców (więcej szczegółów) możne być częścią bądź całością obowiązków jednego z naszych pracowników. Od takiej osoby będzie wymagać się odpowiedzialności oraz perfekcyjnie opanowanych umiejętności międzyludzkich. Niezbędna jest także dokładność, sprawność w obsługiwaniu notebooka i oprogramowania używanego w biurze, a także umiejętność raportowania. Wyniki przeprowadzonej kontroli staną się niezwykle cenne dla prezesów i być może staną się bodźcem do zmiany dostawców.

Testy konsumenckie nie są zarezerwowane tylko dla producentów, którzy mogą w ten sposób poznać opinię o towarach wprowadzanych na rynek. W naszym wypadku możemy na przykład ocenić skuteczność przeprowadzonej kampanii reklamowej lub skontrolować, jak konsumenci reagują na nowe logo. Bez reklamy naprawdę trudno pokonać konkurencję. Realizację takiego szturmowego zadania warto powierzyć fachowej agencji reklamowej, która także może wykonać dla nas testy konsumenckie (zapraszamy na stronę). W przypadku rzeczonych testów do wyboru będzie wersja wirtualna bądź wykwalifikowany pracownik agencji przeprowadzi in persona lub telefonicznie sondy wśród naszych klientów. Oczywiście ta druga opcja wymaga większych nakładów finansowych.

W obydwu przedstawionych zagadnieniach niezwykle istotna jest wytrwałość w działaniu. Tylko w takim przypadku supermarket na szansę odnieść zwycięstwo i tym samym wyprzedzić konkurencję.