Oczyszczanie systemu paliwowego – co powinieneś wiedzieć

Układ paliwowy, szczególnie w starszych autach, potrzebuje specjalnych zabiegów, by wszystko działało, jak trzeba. Do naczelnych powinności zalicza się jego oczyszczanie z różnego typu zanieczyszczeń, osadów lub nawet powstającej w związku z upływaniem lat rdzy. Co w związku z powyższym dokładnie należy uczynić?

Pierwszym krokiem
samochód czerwony
Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com

jest oczyszczenie zbiorników, które wymontowuje się z auta oraz usuwa się wszystkie akcesoria znajdujące się w nich (więcej o zbiornikach: diesel-oil.pl/pokaz/233/czyszczenie%20zbiornikow%20plastikowych.html). Różnorakiego typu uszczelki czy elementy gumowe, jeżeli są zużyte, można z miejsca wymienić, aby cały układ paliwowy działał dobrze i nie przydarzały się żadne usterki. Kupując nowe elementy trzeba dokładnie zweryfikować czy na pewno są odporne na działanie benzyny czy olejów, w innym razie nie będą mogły być zastosowane. W jaki sposób oczyścić wnętrze zbiornika? Możemy wykorzystać w tym celu silny strumień wody, jak najbardziej gorącej, dodając do niej należyte środki. Jeżeli zbiornik jest bardzo brudny, możemy na początek wyczyścić go mechanicznie, na przykład wkładając do środka śrubki albo niewielkie kamyki, które efektywnie pozbędą się wszystkich brudów. Przed włożeniem do środka niedużych elementów warto je policzyć, by później mieć pewność, iż wszystko

praca przy samochodzie
Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

wysypaliśmy oraz nic nie zostało.

Nakrętka, choć niewielka, może potem przyczynić się do naprawdę dużych szkód. Następnie, tak jak wskazano, czyści się zbiornik gorącą wodą z detergentami oraz starannie osusza. Co z innymi częściami, takimi jak przewody lub węże do paliwa? Wystarczy przedmuchać je sprężonym powietrzem. Jeśli okazało się, iż są uszkodzone, obowiązkowo trzeba je wymienić. Nasza propozycja – diesel-oil.pl/p/49/weze%20do%20paliw.html. Po takich zabiegach należy z powrotem wmontować układ paliwowy, dokładnie podłączając wszystkie elementy. Sprawdźmy czy z całą pewnością wszystko jest dociśnięte jak trzeba i odpowiednio się trzyma, by używanie samochodu było bezpieczne. Jeżeli nie mamy doświadczenia w takich pracach, lepiej jest udać się do warsztatu samochodowego.
Wszelkie zbiorniki wymagają czyszczenia, nie jedynie zbiorniki paliwa, ale również zbiorniki na nawozy. Wyłącznie wtedy będą nadawały się do właściwego użytkowania. Zobacz więcej – Industry Diesel&Oil.