Kompleksowy przebieg wytwarzania dedykowanych tworzyw takich jak np. prolab65, wytwarzanych przez przemysł odlewniczy

Maszyny odlewnicze są bardzo wyspecjalizowanym sprzętem, który wymaga właściwych materiałów i procesów technologicznych w procesie produkcji. Wysokiej jakości urządzenia hydrauliczne w komplecie ze stalą o wysokiej trwałości pomagają przenosić ogromne ciężary, które nie byłyby możliwe do przemieszczenia w żaden inny sposób. Każdy, nawet najmniejszy element powinien spełniać odpowiednie wymagania.

Proces wytwarzania

Proces produkcyjny zaczyna się od wykonania wszelkich podzespołów urządzenia. Zwykle wymaga to zaangażowania paru oddzielnych zakładów produkujących części z metalu.

huta

Źródło: pixabay.com

Nie każdy wykonawca, tak jak PREC-ODLEW sp. z o.o., posiada technologię umożliwiającą obróbkę każdego tworzywa. Może więc się zdarzyć, że jeśli zdecydujemy się na innego wykonawcę produkcja się rozłoży: jeden zakład wyprodukuje odlewy żeliwne, a inny zajmie się odlewami ze stali. Największy problem powoduje stal o wyższej trwałości, z której produkuje się produkty, które są narażone na duże przeciążenia. Tworzenie części z tego tworzywa wymaga specjalnego pozwolenia producenta. Przykładowo: ładowarka składa się z kilku tysięcy elementów o rozmaitym poziomie trwałości. Żeby maszyna była stabilna i trwała, powinna odznaczać się odpowiednio wysoką masą. Dodatkowo już w fazie projektowania powinna mieć wytworzone makiety poszczególnych elementów aby jak najlepiej zbadać zachowanie poszczególnych części, ich wymiary itd. Idealnym surowcem do tworzenia tego typu modeli jest prolab65, który charakteryzuje się stabilnością wymiarową oraz jednolitością struktury – więcej na . Jest to bardzo istotne, gdyż ładowarka tej klasy waży blisko 18 ton bez zawartości. Dzięki takiemu ciężarowi, sprzęt jest w stanie kopać w twardym podłożu.

Mechanizm hydrauliczny jest tak wydajny, że przy tej masie urządzenie jest w stanie za jednym razem przetransportować 7 ton ładunku. Do przerzucenia takiej ilości ziemi z wykorzystaniem łopat, grupa doświadczonych robotników potrzebowałaby blisko godziny.