Masz yorka? Dowiedz się, co ci się przyda, aby odpowiednio się nim opiekować

Psiak w domu to dużo radości. Zwłaszcza, gdy mamy własne podwórko i w większości nasz czworonożny pupil spędza czas na dworze. Jeżeli zdecydowałeś się na yorka, musisz wiedzieć, w jakie akcesoria się zaopatrzyć, by opieka nad czworonogiem była przyjemna i dawała psiakowi wszystko, co jest mu konieczne.

pies, karma

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od zapewnienia bezpieczeństwa dla naszego yorka. Mieszkając we własnym domu może się okazać, iż pies znalazł dziurę w ogrodzeniu, więc wybrał się na dłuższy spacer i od wielu godzin nie wraca bądź – czego z pewnością byśmy nie chcieli – zgubił się. Z tej racji gdy tylko psiak trafia do naszego domu, powinniśmy wraz z obrożą przyczepić mu adresówkę, na której napiszemy dane kontaktowe oraz imię czworonoga. Adresówkę można dobrać w dowolnym kolorze, dopasowując ją na przykład do obroży.

Do drugiej grupy ważnych artykułów zaliczają się miski plastikowe bądź metalowe, do których nakładamy naszemu czworonogowi jego ulubioną karmę. Potrzebna jest też miseczka na wodę, a by nie mieć problemów z czystością warto jest kupić specjalną podkładkę pod miski. Praktyczny jest także pojemnik na suchą karmę, który długo zachowa jej świeżość.

Masz ochotę uzupełnić swoją wiedzę z tego zagadnienia? Służymy pomocą. Musisz wejść na nową stronę i tam dowiedz się więcej (http://www.alpaki.pl/hodowla-alpak-wg-alejandry-rubino,2) szczegółów.

Poza tym taki pojemnik dobrze zabezpiecza przed nie zawsze miłą wonią karmy, co do tej pory roznosiło się po całej kuchni. Większość pojemników można włożyć do zmywarek i posiadają specjalną łyżkę do wkładania karmy – . Pieskowi należy również uszykować specjalne legowisko, np. w postaci poduszki, gąbki lub legowiska – domku, idealnego dla yorków. Będzie czuł się w nim pewnie oraz bezpiecznie. Legowiska powinny dać się prać w pralce, by czasami móc je odświeżyć. Aby nasz pupil ładnie wyglądał, przyda się jeszcze szczotka do czesania, a do pielęgnowania zębów – specjalna szczoteczka i pasta do ich mycia.

Pies York

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: psy, york, rasy
Nie można również zapomnieć o szamponie dla psów, jaki nie podrażnia skóry, a sierść jest miękka i błyszcząca. Akcesoria dla yorków na pewno kupisz w sklepie dla zwierząt w twoim mieście, lecz możesz także poszukać sklepów internetowych, w których szybko zapoznasz się z propozycjami pożądanych artykułów, np. . Nie zapominaj, by zwrócić uwagę na jakość wykonania określonych produktów, gdyż legowisko ma być miejscem komfortowego snu, a plastikowa miska nie wydzielać szkodliwych dla zdrowia związków.