Dlaczego nabywamy historyczne samochody?

W obecnych czasach, nie mając samochodu jesteśmy przywiązani do jednego miejsca, przede wszystkim w niewielkich miastach, gdzie transport miejski nie ma bardzo rozwiniętej sieci przewozów.

ciężarówka

Autor: Gaetano Rap
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc autentyczny rynek samochodowy powstał u nas dopiero w pod koniec lat osiemdziesiątych. Wraz z transformacją systemu politycznego można było swobodnie kupować samochody. Z powodu różnic ekonomicznych między Polską a tzw. Zachodem do naszego kraju ściągano masowo używane samochody. Sytuacja pomimo 25 Lat zasadniczo się nie odmieniła. Po polskich szosach w większości wypadków jeżdżą pojazdy 10 letnie także starsze. Średni wiek pojazdu importowanego z Holandii to szesnaście lat, dużo więcej niż przeciętna w innych państwach wspólnoty. Bez wątpliwości sam import pojazdu to dopiero początek. Używane samochody TIR potrzebują pełnej sieci obsługującej (dodatkowe informacje na stornie: ). Importerzy zapewniają zajęcie mechanikom reperującym importowane auta, dzięki nim mają także prace stacje kontroli pojazdów, producenci zamienników, i ich sprzedawcy. To pozytywne strony wtórnego obrotu samochodami.

Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na nieużywany samochód z salonu motoryzacyjnego. Odpowiedzią na brak tak sporej kasy są auta używane! Spraw sobie furę, które już poprzednio miało jednego właściciela. Możesz udać się na giełdę i tam zapoznać się z asortymentem, albo samodzielnie rozeznać się w ofercie osób prywatnych, na rozmaitego rodzajach witrynach licytacyjnych. Ustaw wymagania, usprawni to efektywniejszy przeszukiwanie licytacji. Gdy namyślisz się na któreś z zademonstrowanych egzemplarzy, dogadaj się na lustrację techniczną u mechanika. Jest to szalenie istotne – pomaga przed ukrytymi opłatami. Posiadasz przekonanie, że w przyszłości nie będziesz zmuszony zrobić drogiej reperacji i uchronisz się przed niemoralnym sprzedawcą. Odpowiednio wybrana strona o motoryzacji pozwoli Ci w szukaniu koniecznych informacji.

ciężarówka

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieje jednakże ciemna strona tego procederu. Częstokroć ściągane bryki nie spełniają przepisów ochrony środowiska, co przysparza się do zatrucia środowiska naturalnego. Istnieją sprzeczności pomiędzy ekologami a branżą sprzedającą używane akumulatory do alarmów , ale przekonujące jest że to trudność – szczególnie iż Rzeczpospolita Polska zobowiązała się do szanowania standardów ekologicznych.

Podstawową zaletą pojazdów zza granicy jest fakt, że są one w sprawniejszej kondycji, są mniej zużyte, mają mały przebieg, są lepszej marki. Ich mniejsze zużycie wynika z powodu porządnego poziomu dróg, jak również dlatego, że użytkownicy cudzoziemscy regularnie wymieniają samochody na lepsze. Pamiętaj, że po nabyciu auta musisz je zarejestrować w odpowiedniej instytucji. Ponad to powinno zarejestrować się w firmie ubezpieczeniowej, w której kupimy właściwy zestaw ubezpieczeń. Obligatoryjne jest ubezpieczenie OC, czyli Odpowiedzialność Cywilna, AC jest już dobrowolne i strzeże przed opłatami za wypadki losowe, np. przywłaszczenie czy uszkodzenie auta w zderzeniu ze zwierzęciem.