Postaw na markę – pomyśl czasami o akumulatorze

Na wadliwie chodzącym akumulatorze maszyna daleko nie zajedzie. Sprawy nie załatwi także sam zakup źródła energii elektrycznej w samochodzie. Właściciel, który stale dba o stan auta i zamierza maksymalnie skutecznie wykorzystać taki akumulator będzie miał na uwadze stan techniczny w trakcie użytkowania.

O ile zwykliśmy kojarzyć serce samochodu z silnikami, swoje zasługi w

Czarne auto

Autor: Andrew Gregg
Źródło: http://www.flickr.com

efektywnym działaniu maszyny odgrywają akumulatory samochodowe (baterie do samochodu). Zbierają one energię w postaci elektrycznej i gromadzą ją, ale pod postacią chemiczną. W klasycznych pojazdach wykorzystuje się akumulatory wykonane z ołowiu. Do niego stosowane są specjalne domieszki: akumulatory występują w konfiguracji m. in. z antymonem, wapniem (jako technologia hybrydowa) czy w zestawie ołów – wapno – srebro. W większości

Sportowe auta

Autor: Valder137
Źródło: http://www.flickr.com

odmian konieczne jest stosowanie wody do uzupełnienia, z wyjątkiem akumulatorów wyprodukowanych z wapnia i srebra.

Akumulator jest w przypadku typowej osobówki szeregowym połączeniem sześciu takich samych ogniw elektrycznych. Układy te są starannie odizolowane w zamkniętych komorach urządzenia zwanymi celami. Łącznie ogniwa dają moc ponad 12 woltów. Większe samochodowy (np. ciężarówki) mają akumulatory z łączną mocą ogniw na poziomie 24 woltów.

Parametry akumulatorów w samochodach wyznaczają dwie ważne dla akumulatora (zamówisz na tej stronie akumulator24.com.pl) liczby. Pierwszą kluczową wartością jest wartość energii dostarczanej pojazdowi z akumulatora.

Oczywiście przy zachowaniu należytych warunków jej poboru. Mierzymy ten wskaźnik w amperogodzinach. Drugą wartością wskaźnika jest prąd rozruchu, nazywany również prądem pobierczym zimna, który mierzony jest w amperach. W silnikach Diesla zaleca się montowanie akumulatorów (akumulator24.com.pl/akumulatory-centra.html) o wyższym wskaźniku rozruchu, w przeciwieństwie do odpalania iskrowego.

Różnorodność aut wymusza na kierowcach właściwy dobór akumulatora. O ile w przypadku laptopów mamy wybór: baterie alkaliczne czy akumulatorowe, tak w przypadku samochodów warto również sięgnąć po uznanych producentów. Internauci na motoryzacyjnych portalach sieci uznają akumulatora Bosch za świetny produkt, szczególnie jeśli chodzi o lata wysłużenia. Wraz z marką idą rzecz jasna koszty, stąd też co oszczędni poszukają sprawnych zamienników. Więcej o bateriach i akumulatorach Bosh odnajdziesz w tym miejscu: bateria.