
efektywnym działaniu maszyny odgrywają akumulatory samochodowe (baterie do samochodu). Zbierają one energię w postaci elektrycznej i gromadzą ją, ale pod postacią chemiczną. W klasycznych pojazdach wykorzystuje się akumulatory wykonane z ołowiu. Do niego stosowane są specjalne domieszki: akumulatory występują w konfiguracji m. in. z antymonem, wapniem (jako technologia hybrydowa) czy w zestawie ołów – wapno – srebro. W większości

odmian konieczne jest stosowanie wody do uzupełnienia, z wyjątkiem akumulatorów wyprodukowanych z wapnia i srebra.
Akumulator jest w przypadku typowej osobówki szeregowym połączeniem sześciu takich samych ogniw elektrycznych. Układy te są starannie odizolowane w zamkniętych komorach urządzenia zwanymi celami. Łącznie ogniwa dają moc ponad 12 woltów. Większe samochodowy (np. ciężarówki) mają akumulatory z łączną mocą ogniw na poziomie 24 woltów.
Parametry akumulatorów w samochodach wyznaczają dwie ważne dla akumulatora (zamówisz na tej stronie akumulator24.com.pl) liczby. Pierwszą kluczową wartością jest wartość energii dostarczanej pojazdowi z akumulatora.
Różnorodność aut wymusza na kierowcach właściwy dobór akumulatora. O ile w przypadku laptopów mamy wybór: baterie alkaliczne czy akumulatorowe, tak w przypadku samochodów warto również sięgnąć po uznanych producentów. Internauci na motoryzacyjnych portalach sieci uznają akumulatora Bosch za świetny produkt, szczególnie jeśli chodzi o lata wysłużenia. Wraz z marką idą rzecz jasna koszty, stąd też co oszczędni poszukają sprawnych zamienników. Więcej o bateriach i akumulatorach Bosh odnajdziesz w tym miejscu: bateria.