Części przeznaczone do Alfy Romeo oraz Audi – czyli, jakiego typu są historie obydwu marek.

Jakiego typu bywa historia nazewnictwa Alfy Romeo? W jakiego typu latkach powstała marka Audi a także w jaki sposób się utrzymuje na daną chwilę na Polskim rynku? Co z kawałkami do tego typu aut – czy posiadają przystępną cenę? To wszystko oraz jeszcze bardziej dużo w naszym artykule!

Alfa Romeo to jeden z najmocniej rozpoznawalnych samochodów osobowych, luksusowych oraz tematyce sportowej na globie. Jej pojawienie się zawdzięczamy ówczesnemu liderowi branży motoryzacyjnej Alexandre Darracq, który razem z Ugo Stellą założył przedsiębiorstwo marki Darracq. Z pewnych powodów przedsiębiorstwu nie powodziło się w dobru sposób i wykupioną tę firmę. Przezwano ją Alfa, która oznacza “Anonima Lombarda Fabbrica Automobili” co w wolnym tłumaczeniu na Polski oznacza: Lombardzka Fabryka Samochodów Spółka Akcyjna. Człon “Romeo” został dodany przez Nicola Romeo, który właśnie przejął kierownictwo nad firmą. Części Alfa Romeo, w podziękowaniu tych wszystkich rzeczy bywają dosyć atrakcyjne www.autogutti.pl/partscatalogue/alfa-romeo,1-00002.aspx. Istnieje możliwość znaleźć również bardziej tanie części, jednakże nie będą one tak dobrze wytrzymałe.

części alfa romeo
Autor: spatz_2011
Źródło: http://www.flickr.com
Marka Audi pojawiła się w 1899 roczku dzięki dwójce panom: Augustowi Horh i Karlowi Benzem. Zakład narodził się w Kolonii i posiadał nazewnictwo “Horch” autogutti.pl/partscatalogue/audi,1-00005.aspx. W roku 1901 pojawił się pierwszy samochodzik ich osobistej konstrukcji, który przekazał im wiele pozytywnych perspektyw do spoglądania w świat przyszłości. Z początku jednak nie były nazbyt popularne, dopiero w momencie gdy ówczesny lider (August Horh) założył nową przedsiębiorstwo pod łacińskim odpowiednikiem swojego nazwiska “Audi” (które znaczy “słuchaj”) dało mu to możliwość powoli rozpocząć się wybijać.

Części do Audi, w podobny sposób jak bywa z Alfą Romeo, bywa zależna od modelu i danej cząstki, którą chcemy wymienić.
Jeżeli chcesz dobrze się dowiedzieć, ile kosztują części do obu samochodzików, zajrzyj na internet lub skontaktuj się z mechanikiem!